הפציעה ב’גני יהושע’ הניבה פיצוי של 135,000 שקל

פיצוי כספי על טיול בגני יהושע שהסתיים בפציעה חמורה | הטיול הסתיים בשורה של שברים אבל בית המשפט פסק כספי פיצויים של 135,000 ₪ למשפחתו של הנער הנפגע

אופניים בגני יהושע. אילוסטרציה | צילום: באדיבות המצלם

אפרים, שם בדוי, קם מאושר באותו בוקר. יום כיף לפניו עם בני כיתתו בפארק גני יהושע בתל אביב. לו ידע איך יסתיים הטיול כנראה שהיה מוותר על היציאה אבל נבואה לא ניתנה לו. בצהרי היום הוא עולה על אופניים מיוחדות המיועדות לכמה ילדים ביחד ומדווש לו להנאתו בפארק. להוותו התיישב אפרים ראשון וההדרכה שקיבל הייתה להוציא את הרגליים קדימה, מחוץ למסגרת, עצה – שהתבררה בהמשך כגרועה במיוחד.

חולפות כמה דקות וחבר שבא מולו מתנגש בו בעוצמה. המכה הייתה כואבת מאוד, המהומה גדולה והוא פונה משם באמבולנס להמשך טיפול בבית החולים. האבחון העלה שאפרים סובל משורה ארוכה של שברים שמצריכות קיבוע וגיבוס לתקופה ממושכת בהם יהיה מושבת ויאלץ להיעזר בכיסא גלגלים כדי להתנייד ממקום למקום.

250/200 סייד בר + קובייה

אין צורך לתאר את עגמת הנפש וסאת הייסורים הגדושה שהייתה מנת חלקה של המשפחה שקיבלה את הבן שיצא מאושר בבוקר לטיול כיתתי פצוע וחבול. הטלטולים הלוך ושוב, הקושי בכל תנועה והתסכול על האירוע שיכל להימנע בדרך הטבע אם ההדרכה הייתה מתבצעת במקצועיות ובאחריות.

בשלב מסוים הבינו בני המשפחה כי יש בידם לרכך מעט את המכה ואף לממן את ההוצאות הכבדות שנכרכו סביב האשפוז והשיקום של אפרים באמצעות תביעת נזיקין שתוגש לבית המשפט נגד חברות הביטוח של הגופים שהיו אמורים לדאוג לשלומו של אפרים.

לבקשת המשפחה נכנס עו”ד נתנאל רוט לעבי הקורה כשהוא מצליח בעמל רב ובמקצועיות מרשימה לגבש את הסעיפים הרלוונטיים לתביעה, להוכיח את הרשלנות שהביאה לפציעה החמורה ולדרוש את הפיצויים המגיעים למשפחה בגין כך הן מהביטוח של חברת גני יהושע אשר באחריותה כל אירוע המתרחש בתחום שיפוטה והן מחברת הביטוח של מוסד הלימודים שאמונה על ביטוח התלמידים בכל מקרה שמתרחש במסגרת פעילות מטעם בית הספר.

870/135 ליינר ארטקל

בכתב התביעה המפורט שהגיש ציין עורך הדין את המגוון הגדול של הקשיים הפיזיים עמם מתמודד אפרים מאז הפציעה, כאשר בסיום התהליך פוסקים השופטים פיצוי כספי על סך 135,000 ₪ למשפחה – שיסייע להם לשקם את אפרים ולהשיבו אל מסלול החיים השגרתי כיתר בני גילו במהירות האפשרית.

עו”ד רוט התייחס למקרה וציין כי בכל יום מתרחשים מקרים של פציעות ופגיעות שיש כתובת ברורה עליה מוטלת האחריות והנפגע זכאי לפיצויים שיכולים להסתכם בסכומים גבוהים שיש בהם כדי לסייע בשיקום ולרפד במעט את המכה. “חשוב בכל מקרה כזה להתייעץ עם עו”ד הבקי בדיני נזיקין שידע להנחות את הדרך המומלצת למצות את הזכויות”, הדגיש.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה