הפרטים ממשלוח המזון ‘נמחקו’, וכך נעקצו בעלי העסקים

נוכל פנה לתושב תל אביב ממספר טלפון לא מוכר וטען כי פרטי האשראי שאיתם הזמין אוכל ממסעדה, נמחקו • הלקוח, שסבר כי מדברים מהמסעדה, העניק לו את הפרטים בתמימותו – והתוצאה: בעלי עסקים מאזור הדרום מספרים ל’ביזנעס’ על עוקץ מתמשך, על גבם של עסקים קטנים ובינוניים וכמובן עם מספר כרטיסי אשראי וזהויות

מזגנים במחסני בית עסק | צילום: באדיבות המצלם

ל-ד.ק. מתל אביב לא היה מושג שכרטיס האשראי שלו ‘מטייל’ ו’מתגהץ’ בחיובים רבים בעסקים רבים בישראל. מספרו ופרטיו המלאים נגנבו, ומבצע העוקץ ניסה את מזלו בהזמנת מכשירי חשמל, מוצרי ריהוט ועוד, בעיקר אצל עסקים קטנים המפרסים ברשת.

הבחירה בעסקים כאלה אינו מקרי. מדובר בדרך כלל בעסקים קטנים, שבלהט הרצון למכור, הליך הבדיקה למי שנמצא מעבר לקו הטלפון ומבצע הזמנה, נעשה בחיפזון ולעיתים תוך תוך דילוג על כללי הבטיחות. “התקשר אלי בן אדם שהזדהה בשם ד.ק. ואמר שהוא רוצה לקנות שלשה מזגנים”, מספר איציק מאשקלון, המחזיק בעסק למכירת מוצרי חשמל ביתיים ועיקר עיסוקו במזגנים. “הלקוח אמר שהוא שולח שליח לקחת את המזגנים. לאחר שכרטיס האשראי עבר והשליח הגיע, העמסתי עליו את המזגנים”.

250/200 סייד בר + קובייה בכתבה

אלא שבכך לא הסתיים הסיפור. “אחר כך, להפתעתי, התברר שמדובר ב’לקוח טוב’ ממש. הוא ביקש עוד מזגנים וכרטיס האשראי עבר שוב. הלקוח שלח מוביל נוסף, ותוך כדי – ביקש עוד סחורה. וכאן, משהו התחיל לא להריח לי. נוספה לכך העובדה שבפעם השלישית גם הכרטיס לא עבר והלקוח התחיל לגולל בפניי שלל תירוצים, כמו: שהוא בקשר עם חברת האשראי וכו’.

למעשה, הנס היה שזה היה תוך כדי העמסת הסחורה על המוביל השני שהוא שיגר אליי”, מספר איציק. “הייתי איתו על הקו, ואני אומר לו שאני חייב לזהות אותו ושישלח לי צילום כרטיס אשראי יחד עם צילום תעודת זהות. הלקוח החל להשתולל, וירד מהקו בעצבים.

“מתברר, שהנהגים לא ידעו במי מדובר – הוא עבד בצורה מתוחכמת דרך קבוצה של נהגים המבצעים הובלות, ואיש מהם לא ידע מי המזמין בדיוק. הנהג שבא לקחת את הסחורה, לא רצה להוריד את המזגנים מהרכב, אבל כאן כבר הזמנתי את הבן שלי והורדנו את המזגנים – מה שבטוח בטוח. בנסי ניסים, הוא הצליח לעקוץ רק את שלשת המזגנים הראשונים, שלפי דברי המוביל הראשון, נשלחו ליפו, שם הורדו לאחר שתושבי המקום שילמו במזומן על המשלוח – והסחורה הורדה על הכביש”.

מתברר, שהמוביל ביצע ערב קודם הובלה נוספת, מסחורה שמשך מרשת ידועה בחולון – וגם הוא נשלח ליפו.

ניסיון נוסף

איציק מציין בשיחה עם ‘ביזנעס’ כי מקור ההצלחה של גנבי פרטי אשראי (ומיד נספר כיצד נגנבו הפרטים) הוא בניצול הצורך המידי של בעלי העסקים בעסקה מבלי לבצע זיהוי מלא של הלקוח, בצילומי תעודת זהות וכרטיס האשראי. “זה לוקח יותר זמן, אבל למדתי שזה חיוני”.

איציק מציין כי “בן אדם שרוצה למשוך סחורה במהירות – הוא/היא מאוד לחוץ/ה, כדאי לבדוק טוב ולזהות אותו. ואגב, בחוק כרטיסי האשראי יש נושא של ‘עסקה במסמך חסר’, דהיינו עיסקה טלפונית – ובגלל זה, אין לי שום אפשרות לבקש את הכסף”. איציק מספר שכשניגש לתחנת המשטרה להתלונן, ביקש ממנו החוקר – לפני פתיחת תיק, הגשת מסמכים, זאת למרות שאין כל מסמכים להגיש בתלונה שכזו. והיחס אליה, כמובן, בהתאם: “גם תביעה מקוונת שפתחתי, נסגרה תוך יומיים…”, מספר איציק.

הסיפור התרחש לפני כשלשה חודשים, וכעבור חודשיים, התקשר שוב אותו נוכל, אל איציק, בתקווה שלא יזהה אותו וניסה שוב את מזלו. הפעם ביקש להזמין מספר מסכים חכמים ויקרים, כשהוא מספר שהרכישה מתבצעת עבור בית מלון באשדוד.

איציק לא נפל בפח, אך שמע, כי עוד באותו ערב הנוכל הצליח לעקוץ חנות באזור התעשייה באשדוד.

Inner article

הפרטים ‘נמחקו’

מבירור מאוחר יותר התברר כי כרטיס האשראי היה גנוב מתושב תל אביב, ומתברר שהתקשרו אליו ממסעדה שהוא הזמין ממנה משלוח של אוכל, בתואנה ש”נמחקו להם הפרטים”. האיש הגיש תלונה אבל כרגע, טרם נמצא הנוכל שמצא שיטה לשאיבת מספרי אשראי ופרטי המזמין, במטרה לעשות בפרטים הללו שימוש בעסקאות, מאוחר יותר.

גם הטלפונים שבהם עשה שימוש, היו חד פעמיים, ללא רישום (טוקמן) וללא וואטסאפ וכדומה. המכשירים, כמובן, נזרקו אחר כבוד לאשפה, מיד לאחר ביצוע ‘העסקה המוצלחת’ (לצד אחד…).

“לפני שמתעסקים עם מישהו שקונה בקניה מרחוק, חשוב לזהותו לא רק לפי הכללים, אלא גם בחשבון וואטסאפ, ואם אפשר לעקוב ברשתות חברתיות ולגלות אם מדובר באיש נאמן. בדרך כלל, לא יהיה לו צילום ת.ז. איכותי כדי לשלוח, וגם לא חשבון פעיל ברשתות החברתיות של העברת הודעות מידיות”, מציין איציק מניסיונו המר.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

2 תגובות ל: "הפרטים ממשלוח המזון ‘נמחקו’, וכך נעקצו בעלי העסקים"

  1. לפני שמישהו מסיק מסקנה שגויה, כדאי לדעת שלמרבית החרדים אין חשבון וואטסאפ, ואין אפשרות לעקוב אחריהם ברשתות חברתיות ולגלות אם מדובר באיש נאמן. בדרך כלל, כן יהיה לאדם החרדי הממוצע צילום ת.ז. איכותי כדי לשלוח אבל לשם כך צריך להמיד מס’ פקס לגיבוי. לחרדי הממוצע אין גם חשבון פעיל ברשתות החברתיות של העברת הודעות מידיות.

  2. סיפורים מוכרים – כל פעם מישהו אחר נופל

כתיבת תגובה