הפרק הבא ב'בזק': זאבי מאשים את סרצ'לייט

עליית מדרגה: בעוד איש העסקים גד זאבי מציע 950 מיליון עבור השליטה בבזק, הוא טוען באמצעות עורכי דינו כי קרן סרצ'לייט מנסה ליצור מצג שווא לפיה זאבי לא יוכל לקבל את היתר השליטה בחברה

משרדי בזק | צילום: תקשורת תאגידית בזק

המלחמה על רכישת בזק רחוקה מלהסתיים והמאבק היצרי בין איש העסקים גד זאבי לבין קרן סרצ'לייט האמריקאית עולה רמה לאחר שהראשון מאיים לתבוע את קרן סרצ'לייט על הניסיון ליצור מצג שווא בתחרות על רכישת השליטה בקבוצת התקשורת בזק.

במכתב ההתראה ששלחו עורכי דינו של זאבי נאמר בין היתר כי "במהלך הימים האחרונים התקבלו אצל מרשינו ידיעות מבוססות, לפיהן קבוצת סרצ'לייט, באמצעות יועציה ונציגיה השונים, מנסה ליצור מצג-שווא לפיו התקבל אצלה מידע ממשרד התקשורת שמר זאבי לא יוכל לקבל היתר שליטה בבזק".

Box

בהמשך מכתבם הם מלינים כי לטענת נציגי סרצ'לייט, זאבי פנה אליהם בבקשה להיות 'השותף הישראלי' כפי שנדרש מחברה זרה לצורך שליטה בבזק, וכי "מבירור שביצעה הקרן עם משרד התקשורת נמסר לה כאמור כי מר זאבי לא יקבל היתר 'בחיים'. אם דברים אלה נאמרו, ולו ברמז או בקריצת עין, הרי שאלה דברי שקר וכזב, שהרי ידוע לכם היטב כי מר זאבי מעולם לא ניהל מגעים כלשהם עם קבוצת סרצ'לייט או מי מטעמה ולא נפגש מעולם עם נציגי הקרן".

המכתב מתאר אשמה נגד סרצ'לייט כאילו הם מפיצים ומשדרים מסרים ומצגים כלפי אינטרנט זהב ובי קומיוניקיישנס (ביקום), ובעיקר כלפי מחזיקי איגרות החוב, כי "אל להם לסמוך את ידיהם על הצעת מרשינו, וכי קרן סרצ'לייט היא 'השחקן היחידי במגרש'. אין צורך להכביר מילים בדבר חומרת המעשים המיוחסים לסרצ'לייט, העולים כדי פרסום לשון הרע על כל הנובע והמשתמע מכך".

באי כוחו של זאבי מסבירים בציניות לחברה האמריקאית כי הם פועלים נגד הוראות "הכתובות עלי ספר החקיקה של מדינת ישראל (שאולי לא מוכרים לקרן סרצ'לייט) מצופה מסרצ'לייט, אשר מבקשת לשלוט בקבוצת התקשורת הגדולה בישראל, לנהוג בהתאם להוראות הדין, בתום-לב ובאופן הגון, ולהימנע מפרסום מידע שקרי, מתוך מטרה להלך אימים על המשקיעים על-מנת שיעדיפו את הצעתה".

לסיום דורש זאבי "את התנצלותכם והודאתכם בשקרים, בנוסח שיתואם עימנו", היות "ובסופו של דבר הדברים פשוטים. אם אין כל ממש באמור במכתבנו, הדברים לא נאמרו מעולם… והתנהלתם באופן ראוי ובתום-לב ובמסגרת תחרות הוגנת – הרי שלא צריכה להיות למרשתך מניעה לכתוב את ההבהרות המבוקשות באופן מיידי וללא כחל וסרק".

מסרצ'לייט לא נמסרה תגובה. אולם הקרן שמנהלת מזה שנה מגעים לרכישת השליטה בבזק. הציעה לאחרונה להזרים 250 מיליון שקל לקופת בי-קום ו-165 מיליון שקל לאינטרנט זהב לצד 60 מיליון שקל נוספים במניות של בי-קום.

Inner

לאחר הצעה זו העלה איש העסקים גד זאבי את הצעתו והתחייב להזרים 950 מיליון שקל ישירות לבי-קום. סרצ'לייט מבחינתה העדיפה לנהל את המשא ומתן מול אינטרנט זהב שמחזיקה ב־52% ממניות בי-קום, שמחזיקה ב-26% מניות השליטה בבזק. יצוין כי נציגי סרצ'לייט טסו חזרה לארצם בימים האחרונים בלי שהגיעו להבנות מול מחזיקי האג"ח של בי־קום.

עופר גזית, אחד מנציגי מחזיקי האג"ח, שהוביל את המגעים מטעם בי-קום, אמר לתקשורת אתמול, כי מחזיקי האג"ח של בי-קום לא יוכלו לנהל את המגעים תחת הדד-ליין הצפוף שהציבה סרצ'לייט, לדבריו הם רוצים לקבל  תשובות עד ל-10 במאי אולם נראה שהם לא יוכלו לקבל את הסיכומים של סרצ'לייט מול אינטרנט זהב לגבי הזרמה של 250 מיליון שקל בלבד לקופת בי-קום.

אלא שלפי ראות עיני נציגות בי-קום, קרן סרצ'לייט נמצאת כרגע באופציה לרכישת בזק, אולם הירידה הדרסטית בשווי בזק עלולה להבריח אותם. כל שנותר הוא להמתין ולראות את התפתחות הפרק הבא של המאבק עד לשריקת הסיום והעברתם של מאות מיליוני שקלים מהכא להתם.

Inner

כתיבת תגובה