הצרפתים מסתערים: אופנועים של פיג’ו ישווקו בישראל

‘ד.ל.ב מוטוספורט’, יבואנית ‘KTM’ ו’אינדיאן’ לישראל מחדשת את ייבוא ושיווק כלי הדו-גלגלי של פיג’ו • שלושה כלים יפתחו את מהלך החזרה לשוק הישראלי – ‘טוויט’ 125 החדש עם גלגלי 16 אינטש, ה’ספידפייט’ 125 הספורטיבי וספינת הדגל – ‘מטרופוליס’ 400 התלת גלגלי היוקרתי

מסתערים עם המטרופוליס | צילום: באדיבות יצרן

‘ד.ל.ב מוטוספורט’, יבואנית ‘KTM’ ו’אינדיאן’ לישראל, מחדשת את ייבוא ושיווק כלי הדו-גלגלי של פיג’ו. שלושה כלים יפתחו את מהלך החזרה לשוק הישראלי – ‘טוויט’ 125 החדש עם גלגלי 16 אינטש, ה’ספידפייט’ 125 הספורטיבי וספינת הדגל – ‘מטרופוליס’ 400 התלת גלגלי היוקרתי.

שלושת הקטנועים שנבחרו לפתוח את החזרה לשוק הישראלי הינם ייחודיים ומובילים בתחומם:

250/200 סייד בר + קובייה בכתבה
פיג’ו טוויט | צילום: באדיבות יצרן

פיג’ו ‘טוויט’ 125 החדש: קטנוע קומפקטי, קל משקל ובעל גלגלים גדולים בקוטר 16 אינטש. ה’טוויט’ מצויד במנוע סינגל בנפח 124.6 סמ”ק מוזרק דלק ומקורר אוויר בהספק של  10.2 כ”ס ב-8,500 סל”ד וכן 1 קג”מ ב-7,000 סל”ד חסכוני במיוחד, אשר מציג צריכת דלק משולבת של 35.7 קילומטרים לליטר.

ה’טוויט’ שמשקלו 120 ק”ג, מצויד בשני בלמי דיסק ובמערכת בלימה משולבת, להגברת הבטיחות ברכיבה ועוד.

מחירו: 14,900 שקל.

פיג’ו ‘ספידפייט’ 125: זהו הדור הרביעי של פיג’ו ‘ספידפייט’ – הקטנוע המוביל של פיג’ו, שממנו נמכרו עד כה מאז הושק, יותר מחצי מיליון יחידות. ה’ספידפייט’ החדש מצויד במנוע 125 סמ”ק מקורר נוזל חדש לחלוטין, ממשפחת מנועי ה’סמארט-מושן’, אשר לא רק הופך אותו ל’ספידפייט’ החזק ביותר (11 כ”ס ב-7,400 סל”ד ו-1.1 קג”מ ב-5,600 סל”ד), אלא גם לחסכוני ביותר, עם יכולת להגיע לצריכת דלק משולבת של 47.6 ק”מ לליטר וטווח רכיבה של כ-400 ק”מ בין תדלוקים. זה קטנוע שמעניק לרוכבו תחושה ספורטיבית לצד חיסכון משמעותי בדלק.

ספידפייט | צילום: באדיבות יצרן

ה’ספידפייט’ החדש, מגיע עשיר באבזור – החל מצמד בלמי דיסק ומערכת בלימה משולבת וצמד פנסי ‘לד’ בחזית, דרך מסך תצוגה LCD דיגיטאלי, שקע USB, שקע 12 וולט ועד מנשא לטלפון הנייד.

מחירו החל מ-14,900 שקל.

פיג’ו ‘מטרופוליס’ 400: ספינת הדגל של חטיבת הקטנועים של פיג’ו – קטנוע תלת-גלגלי, טכנולוגי ואיכותי, אשר תוכנן, עוצב ומיוצר בצרפת. קטנוע ייחודי זה מביא עמו את כל היתרונות של צמד גלגלים מלפנים, המחוברים למתלה עצמאי שהגיע מעולם המכוניות, בנוחות הרכיבה וכמובן הבטיחות. ה’מטרופוליס’ מצויד בטכנולוגיה מתקדמת שהופכת את הרכיבה לקלה, נעימה, נוחה, מהנה ובטוחה, שעיקריה תאורת ‘לד’ ליום, מערכת חיישני לחץ אוויר בצמיגים (הראשון בעולם הקטנועים), מערכת ABS מתקדמת מערכת בלימה משולבת ועוד.

Inner article

המטרופוליס עוצב בהשראת דגמי פיג’ו המובילים והמצליחים בעולם – ה-2008 וה-5008 החדשים ואף נצבע באותם צבעים כשל רכבי פנאי אלה. קל מאוד למצוא את הדמיון שבחזיתו ובאחוריו של המטרופוליס לרכבי הפנאי הפופולאריים, עם יחידות התאורה החתוליות והגריל המודגש מלפנים.

פיג’ו מטרופוליס | צילום: באדיבות יצרן

פיג’ו מטרופוליס מצויד במנוע בנפח 399 סמ”ק מקורר נוזל אשר מפיק 35.6 כ”ס ב-7,250 סל”ד וכן 3.9 קג”מ ב-5,750 סל”ד – החזק ביותר בקבוצתו. מנוע זה מציג חיסכון משמעותית עם צריכה ממוצעת של 25.6 קילומטרים לליטר וטווח נסיעה של כ-285 ק”מ בין תדלוקים.

פיג’ו מטרופוליס מציע לרוכב ולמורכב מרחב מחיה גדול ונוח גם ברכיבה ממושכת, עם תא מטען גדול מתחת למושב, לוח מחוונים LCD דיגיטאלי, התנעה ללא מפתח, תא כפפות, שקעי טעינה, איכות גבוהה ועוד שלל פינוקים שהופכים כל רכיבה לתענוג.

מחירו החל מ: 48,900 שקל.

מלבד נוכחות ב-19 נקודות מכירה ברחבי הארץ, קטנועי פיג’ו יוצבו גם באולמות התצוגה של מכוניות פיג’ו ויציעו ללקוחות המותג, אופציה תחבורתית משלימה ונגישה במחירה. כל קטנועי פיג’ו ייהנו משנתיים אחריות ללא הגבלת ק”מ ולקוחות הדו-גלגלי של פיג’ו ייהנו מטרייד-אין במחיר מחירון בכפוף לבדיקה.

כתיבת תגובה