הקומבינה: הפיק תלושים לעובדים פיקטיביים בחברת אחזקה

יותר מעשרה עובדים קיבלו שכר במשך תקופה בלא שעבדו בפועל, השכר שהתקבל עבורם הופקד בחשבונותיהם והם העבירו חלק ניכר מהשכר לחשבונו של החשוד

תלוש משכורת. אילוסטרציה. צילום: קובי גדעון | פלאש 90

לאחרונה התקבל במשטרת ישראל מידע על כך שמפקח עבודה בחברה, תושב סילוואן, מעסיק באופן פיקטיבי מעל עשרה עובדים שקיבלו שכר במשך תקופה בלא שעבדו בפועל בחברה המספקת שירותי אחזקה וניקיון במסגרות ציבור כולל מוסדות חינוך בירושלים.

בעקבות כך נפתחה חקירה סמויה בשיתוף חקירות מס הכנסה ירושלים והדרום, במהלכה עלה כי אותם חשודים שנרשמו בחברה כעובדיה אך לא הועסקו בה, קיבלו שכר והוצאו להם תלושי שכר מהחברה במשך תקופה ובמסגרת זו הופרשו להם תגמולים לקרנות פנסיה ואחרים.

ono box

עוד עלה מהחקירה כי החשוד העיקרי הוא שאיתר וקלט את העובדים ומילא את הטפסים הרלוונטיים להצבתם במקום העבודה. השכר שהתקבל עבור אותם עובדים הופקד בחשבונותיהם והם העבירו חלק ניכר מהשכר לחשבונו של החשוד.

עם המעבר לחקירה גלויה אתמול (א) עוכבו על ידי משטרת ישראל אחד-עשר חשודים, תושבי מזרח ירושלים והובאו לחקירה ביחידת ההונאה. בחיפוש שבוצע בבתיהם של החשודים נתפס כסף מזומן ותלושי שכר מזויפים. בחקירתם במשטרה קשרו החשודים עצמם לעבירות ההונאה ומרמה.

החשוד העיקרי, ערבי תושב סילוואן בן 41, נעצר, ומעצרו הוארך על ידי בית המשפט. יתר החשודים שוחררו בתנאים מגבילים. החקירה נמשכת. מהמשטרה נמסר כי מדובר בחקירה שחשפה רשת מאורגנת שפעלה לייצר מצג שווא של עובדי חברה שקיבלו שכר כאשר בפועל כלל לא עבדו וזאת לאורך שנים. שיתוף הפעולה עם חוקרי מס הכנסה מראשיתה של החקירה הביא לביסוס התשתית הראייתית כנגד החשוד המרכזי שהפעיל נוספים שכנגדם נפתחה חקירה.

apps-side
ono-inner

כתיבת תגובה