חיזוק לקו האדום ברכבת הקלה: תצומצם תדירות קו 1 בגוש דן

קו 1, שהיה הקו המקדים לקו האדום של הרכבת הקלה בגוש דן צפוי לצמצם את תדירותו באופן משמעותי עד לביטולו המוחלט | במקביל, יחל לפעול קו 50 – בין תל אביב לפתח תקווה – על התוואי ששימש חלק ממסלולו של קו 1 שכאמור יבוטל בהמשך לאחר כעשור של פעילות

ה'דנקל' | צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

אחרי כעשור של פעילות, תדירותו של קו 1 תצומצם במהלך החודש הקרוב עד לביטולו בהמשך 2024. במקומו יחל לפעול קו 50 בין תל אביב לפתח תקווה. הסיבה, כך לפי דיווח של יפעת ראובן ב'דה מרקר', לפי דברי משרד התחבורה: "אין מקום להפעלת מערכת הסעת המונים באותו ציר גם באוטובוס וגם ברכבת הקלה", זאת למרות שלקו 1 יש מעל 50 תחנות ויש לו ממשק עם אמצעי תחבורה רבים, בעוד שלרכבת הקלה רק 24 תחנות, ובחלק מהמסלול היא נעה תחת לפני הקרקע.

לפי הדיווח, החל ב-19 בינואר, ובמהלך השנה הקו יבוטל באופן סופי. חלק מהסיבות למהלך, לפי 'דה מרקר', היא הרצון להעביר את הנוסעים לרכבת שהושקעו בה קרוב ל-19 מיליארד שקלים, ומספר הנוסעים בה עדיין נמוך מהצפוי. בחודש האחרון (דצמבר) בוצעו בה רק 65 אלף נסיעות בממוצע ביום, רחוק מאוד מהצפי לכ-230 אלף נוסעים ביום. מעריכים כי בין היתר מספר הנסיעות הנמוך ברכבת נובע מחוסר ההרגל של הציבור לנסוע בקו, וחזרתו ההדרגתית לתח"צ מאז תחילת המלחמה, הובילה אותו לאוטובוסים ולא לרכבת.

לפי משרד התחבורה, צמצום התדירות של קו 1, כפי שהובא בדיווח של ראובן, "הוא שלב ראשון בדרך לסגירתו המלאה, שנעשית באופן מדורג על מנת לאפשר שינוי הרגלים של הנוסעים. צמצום זה תוכנן מלכתחילה להתבצע שלושה חודשים אחרי פתיחת הקו האדום, אבל בשל המלחמה הוא נדחה בחודשיים נוספים. אין מקום להפעלת מערכת הסעת המונים באותו ציר גם באוטובוס וגם ברכבת הקלה". עוד הוסיפו במשרד התחבורה, כי האוטובוסים הפועלים כיום במסגרת קו 1 יופנו לטובת קווים אחרים: "המשאבים המושקעים בקו 1 מיועדים להסטות לקווים אחרים במרחב וכן להוצאת חלק מפעילות חברת דן לתחרות".

מנת"ע ומחברת תבל, שמתחזקת ומפעילה את הקו האדום, נמסר בתגובה לכתבה כי הן "ערוכות לקראת השינויים הברוכים בתחבורה הציבורית. מדובר בתוכנית המתואמת מול משרד התחבורה. נת"ע ותבל ביצעו בחודשים האחרונים שיפור משמעותי בחוויית הנוסע, במסגרתו קוצר זמן הנסיעה, הועלתה תדירות הרכבות והוארכו זמני השירות. נציין כי מאז פרוץ המלחמה ממשיכה לעלות כמות הנוסעים בהדרגה, ובנת"ע ותבל ממתינים לנוסעים הרבים העתידים להצטרף כעת לנוסעי הרכבת הקלה המרוצים".

גם מחברת דן נמסר: "דן פועלת ותמשיך לפעול בהתאם להנחיות וההסכמים הקיימים בין משרד התחבורה לחברה".

3 תגובות ל: "חיזוק לקו האדום ברכבת הקלה: תצומצם תדירות קו 1 בגוש דן"

  1. שיא הטפשות. האוטובוסים שבקו 1 עמוסים ומלאים. למה להפחית תדירות?

  2. הרכבת הקלה מפוצצת מנוסעים ואי אפשר לזוז בשעות השיא -אסור להוריד את קו 1 שמוריד ממנה את העומס!

  3. מצער מאוד שהמפרקיות מהקווים העמוסים בבני ברק הוסטו לטובת קו 50, שפועל רק כאלטרנטיבה לרכבת הקלה
    חברת דן צריכה לתת מענה לעומסים בכל הצירים ולתת שירות שווה לכל המגזרים בכל הקווים

כתיבת תגובה