הקלות נוספות לקבלת ההלוואות בערבות המדינה

המדינה תישא בעלויות הריבית של השנה הראשונה • אין צורך בתכנית עסקית לקבלת ההלוואה • בנוסף: יקוצר תהליך אישור הבקשות ויהיה ניתן לקבל הלוואה תוך 7 ימי עסקים

הלוואות לעסקים | אילוסטרציה: שאטרסטוק

במשרד האוצר בחנו את הדרכים להקלת הביורוקרטיה, בפניות של העסקים לקבלת הלוואה במסגרת קרן ההלוואות בערבות המדינה, לעסקים קטנים ובינוניים שנקלעו לקשיים תזרימיים, כתוצאה מהשפעות התפשטות נגיף הקורונה.

לאחר בדיקות מקיפות, הוחלט על שורה של הקלות נוספות, שמטרתן להרחיב את ההיקף הפוטנציאלי של העסקים שיפנו לקרן ולהקל על העסקים שפונים בבקשה לקבלת הלוואה, הן בשלב הגשת הבקשה להלוואה, בתהליך בחינתה ואישורה על ידי הבנקים והן בתנאי ההלוואות.

250/200 סייד בר + קובייה

להלן ההקלות שאושרו:

  1. הלווה לא יידרש לשלם את הריבית על ההלוואה במהלך השנה הראשונה לאחר העמדת ההלוואה, והמדינה היא זו שתישא בעלות הריבית לבנק עבור תקופה זו. בנוסף, כדי להקל על העסקים ככל שניתן, המערכת הבנקאית הביעה את נכונותה להירתם ולהפחית את שיעור הריבית הממוצע בהלוואות הקרן לעד 1.5% מעל ריבית הפריים.
  2. ביטול הגשת תכנית עסקית ומסמכים נלווים נוספים במועד הגשת הבקשה לקבלת הלוואה, כך שהעסק לא יידרש להיערכות מוקדמת לצורך הגשת הבקשה.
  3. הקלה בשיעור הערבויות האישיות כך שלא תעלנה על הערבויות האישיות הקיימות ללקוח בבנק.
  4. הפנייה ישירה של בקשת ההלוואה לבנק, ללא צורך בבדיקה מקדימה מטעם המדינה.
  5. קיצור זמני הטיפול בבקשת ההלוואה כך שתאושר עד 7 ימי עסקים ממועד הגשתה.

שר האוצר, משה כחלון: “משרד האוצר מרחיב את המענה לעסקים קטנים ובינוניים, כחלק מחבילת הצעדים של משרד האוצר, לשמירה על יציבות המשק. הקלה בבירוקרטיה וקיצור הזמנים בקבלת ההלוואות, חשובים ביותר כסיוע לעסקים שזקוקים לתזרים שוטף כעת.

870/135 ליינר ארטקל

“תפקידנו לשמור על איתנות המשק ועל כן זהו צעד משמעותי, לאור נזקי המשבר שפוקד את הכלכלה הישראלית בעת הזו”.

החשב הכללי, מר רוני חזקיהו: “עם התמשכות המשבר והקשיים הכלכליים והתזרימיים הנלווים אליו, החלטנו להקל ולהגמיש את התנאים, על מנת לאפשר סיוע תזרימי מידי לבעלי עסקים רבים במשק, זאת כחלק מחבילת הצעדים של משרד האוצר, לשמירה על יציבות המשק”.

ביזנעס מבקש להזכיר, כי הלוואות יש להחזיר, ואם אין לעסק אופק שיקום, כדאי לשקול אם נכון להמשיך להפעילו תוך גיוס משאבים, או שמא כדאי להקפיא את הפעילות בו, ולהמתין עד יעבור זעם.

אם אתם חושבים שכן נכון לכם לקחת הלוואה, אין כל צורך ב’מאכרים’ או ביועצים עסקיים. באפשרותכם לפנות ישירות לאתר הקרן בערבות מדינה ולהגיש בקשה על פי ההנחיות שם.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

2 תגובות ל: "הקלות נוספות לקבלת ההלוואות בערבות המדינה"

  1. מה עם עוסק מורשה ועסק קיים מ 38 שנים והוגבל החשבון שלו בבנק לאחרונה
    הוא יכול לקבל הלוואה או שימות

  2. מר פאוזי. מומלץ לך להתייעץ עם עורך דין דחוף להקדים תרופה למכה. אל תהסס….

כתיבת תגובה