הקץ לסבל ולזעה ברחובות ערי המרכז בקיץ?

מזגן נייד זעיר אישי פותח ומשווק ברשת ברכישה מוקדמת בעלות של כמה מאות שקלים • משקלו 85 גרם ובגודל של טלפון סלולרי • שיווקו הרשמי יחל כבר בשנה הבאה

המזגן הנייד משפיע | צילומסך מתוך סרטון החברה ביוטיוב

כשיצאו המזגנים הניידים לשוק לפני כשני עשורים, נשאלו המוכרים בהלצה מתי אפשר יהיה לגרור את המזגן ברחבי בני ברק הלוהטת. החום והלחות בארץ ופרט באזור המרכז, יכולים להוציא כל אדם משלוותו. חלום דמיוני של כל משוטט ברחובות, הוא מזגן אישי קליל הנחבא מתחת לחליפה הכהה, או לחלופין בתוך הכובע השחור, שיאפשר הורדת טמפרטורת הגוף לטווח סביל ונעים יותר.

מסתבר כי עוד ועוד דמיונות הופכים למציאות. חברת סוני העולמית מגייסת בימים ‘חמים אלה’ כספים למזגן אישי חדש ומהפכני בשם Reon Pocket. מדובר  במזגן נייד זעיר במיוחד הניתן ללבישה, משקלו עומד על 85 גרמים בלבד, וגודלו שווה בערך למכשיר טלפון חכם ממוצע. הממדים הקטנים שלו מאפשרים להכניס אותו בקלות לכיס ייעודי הניתן לחיבור לגב של חולצה ייחודית, המשווקים שניהם ביחד עם המכשיר.

250/200 סייד בר + קובייה בכתבה

מזגן ה’ראון פוקט’ פותח במאיץ הסטארט-אפים (אקסלרטור) של סוני, והוא משתמש ברכיב חשמלי הנקרא ‘מודול פלטייה’, המסוגל לייצר זרם חשמלי, המקרר את טמפרטורת הגוף ללא רכיבים נעים. לטענת המפתחים, סוללת המזגן תספיק לתשעים דקות של פעולת קירור רציפה, לפני צורך בהטענה. למסעי קניות ארוכים ברחבי העיר מומלץ לקחת סוללת גיבוי. אולי בעתיד עוד נראה עמדות הטענה למזגנים ניידים בכניסה לחנויות ברחוב רבי עקיבא.

מחיר חבילה בסיסית, הכוללת יחידת ‘ראון פוקט’ אחת עם חולצה מתאימה, מסתכם בכ-14-19 אלף ין (130 דולרים), אולם בשלב הזה המכשיר החדש זמין רק במכירה מוקדמת, המתבצעת באמצעות קמפיין למימון המונים באתר של סוני.

Inner article

השליטה במזגן הנייד, נעשית באמצעות אפליקציה במכשירי הסמארטפון, המאפשרת לקבוע את הטמפרטורה הרצויה. בעתיד, אומרים בסוני, יתווסף למכשיר מצב אוטומטי האמור לזהות לבד את מזג האוויר ולקרר את הגוף בהתאם.

ומה יעשו בעלי הטלפון הכשר? חברת סוני חשבו ככל הנראה על העולם השלישי והפחות מתקדם וגרסת הלייט של המכשיר מוצע כעת לרכישה מוקדמת תמורת 12,760 ין (כ-410 שקלים) שכנראה תכלול הפעלה אנלוגית.

נכון למועד כתיבת הידיעה, כל היחידות המתקדמות של המכשיר אזלו היות וכבר גוייס 96% מהסכום, כשנותרו עוד 22 יום לסיום קמפיין הגיוס והמכירה המוקדמת.

קחו בחשבון שאת הקיץ הנוכחי תצרכו לעבור בפתרונות הפרימיטיביים המפורסמים בטורי הפטנטים בעיתונות וברשת, דוגמת נשיאת צרור ‘איגלואים’ קפואים תחת השטריימל הגבוה והמחמם. רק לקראת חודש אדר הבא (מרץ 2020), צפויה להתחיל המכירה הרשמית של המזגן הנייד החדש אם הכל ילך כשורה.

כעת נותר רק לברר את האפשרות ההלכתית לנשיאת מזגן זה בשבת, ולהמתין ליזם חרדי זריז שיפתח תחנת השכרת מזגנים ניידים ביציאה מירושלים, בכניסה לבני ברק או בכל תחנות קו 402.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה