הקריאה לא לתת הנחה לנסיעה מנתב”ג תעלה ביוקר

‏ביהמ”ש המחוזי בירושלים הרשיע את יו”ר איגוד נהגי המוניות ואת האיגוד על קריאתם שלא לתת הנחות בנסיעה מנתב”ג • לפי הכרעת הדין, יו”ר האיגוד פעל כדי להניע את נהגי המוניות שלא לתת את ההנחה שנקבעה במכרז, וזאת מתוך חשש שההנחה במכרז תפגע במאבקו נגד הפחתת מחיר הפיקוח בכל הארץ

מונית | צילום: משה שי, פלאש 90

‏בית המשפט המחוזי בי-ם (השופטת חנה מרים לומפ) הרשיע היום (ה’) את מר יהודה בר אור, יו”ר איגוד נהגי המוניות הארצי ואת האיגוד בעבירה של המלצה על קו פעולה של איגוד עסקי, וזאת בעקבות חקירה של רשות התחרות משנת 2017.
הכרעת הדין עוסקת במכרז שהוציאה רשות שדות התעופה לזיכיון להפעלת מוניות מנתב”ג. במכרז זה זכו חברת Gett ותחנת מוניות הדר-לוד שהציעו מתן הנחה של 31% לנסיעות מנתב”ג על פי הכרעת הדין, לאחר פרסום תוצאות מכרז רשות שדות התעופה, קרא בר אור לנהגי המוניות שלא לשתף פעולה עם תוצאות המכרז ולא לתת הנחה של 31%. בר אור עשה זאת באמצעות שורה של ראיונות בתקשורת, הודעות שנשלחו לחברי האיגוד בטלפון ומודעה שנשלחה לתחנות המוניות.

על פי הכרעת הדין, בר אור פעל כדי להניע את נהגי המוניות שלא לתת את ההנחה שנקבעה במכרז, וזאת מתוך חשש שההנחה במכרז תפגע במאבקו נגד הפחתת מחיר הפיקוח בכל הארץ.
בית המשפט דחה את טענתו של בר אור כי הוא מייצג רק חלק קטן מנהגי המוניות וקבע כי “הראיות המפורטות… מלמדות באופן חד משמעי, כי הנאשם הוא הגורם המשמעותי ביותר בענף המוניות בישראל”. בית המשפט קבע כי לבר אור השפעה רבה על כלל נהגי המוניות, ולכן קריאותיו השונות משפיעות עליהם.

250/200 סייד בר + קובייה

כמו כן דחה בית המשפט את טענתו של בר אור לפיה לא ניתן היה כלל להעניק הנחה על מחיר המונה וכי זאת היתה הסיבה לקריאתו לנהגי המוניות. בית המשפט קבע, כי ניתן היה להגיש הצעה במכרז הכוללת הנחות על מחירי המונה וכי קריאותיו של בר אור לנהגי המוניות נבעו משיעור ההנחה הגבוה שהוצע ולא משום חששו ממבנה המכרז.

Inner article

כתב האישום הוגש בדצמבר 2017 לאחר חקירת מחלקת החקירות של רשות התחרות שנפתחה מיד לאחר התבטאויותיו של בר אור במאי 2017.

את הרשות מייצג בתיק עוה”ד עפר מעוז.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה