הרבעון הראשון של 2022: ענף היהלומים ממשיך בצמיחה

יבוא יהלומי הגלם לישראל רשם עלייה של 4% ואילו הייצוא שלהם רשם עלייה של כ-35% | הייצוא לאיחוד האמירויות עמד במרץ על כ-14% והייבוא מאיחוד האמירויות עמד על כ-9% | הרבעון רשם עליות נאות בתחום היהלומים המלוטשים: עלייה של כ- 45% ביבוא לעומת הרבעון המקביל אשתקד, והיצוא רשם עלייה של כ- 58% לעומת הרבעון המקביל בשנת 2021 | ומתי תורגש בישראל השפעת הסנקציות שהוטלו על רוסיה?

יהלומים בבורסה | צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

הצמיחה בענף היהלומים נמשכת – גם חודש מרץ שהסתיים לאחרונה המשיך את המגמה החיובית שנרשמה בענף היהלומים בשנה וחצי האחרונות וחתם רבעון ראשון מוצלח לענף, עם עליות בכל ארבע קטגוריות הסחר המרכזיות, בסיכום רבעוני שפרסם מינהל הפיקוח על היהלומים והיצוא הדו-שימושי במשרד הכלכלה והתעשייה.

בסה”כ ברבעון הראשון של השנה, היבוא נטו של יהלומי גלם לישראל עמד על סך של כ-494 מיליוני דולרים, עלייה של כ- 4% לעומת התקופה המקבילה אשתקד (בחודש מרץ לבדו נרשמה עלייה של כ-3% לעומת חודש מרץ 2021). יצוא נטו של יהלומי גלם באותה התקופה עמד על סך של כ-526 מיליוני דולרים, עלייה של כ-35% לעומת הרבעון הראשון בשנת 2021 (כשבחודש מרץ לבדו נרשמה עלייה של כ- 11% לעומת חודש מרץ אשתקד).

250/200 סייד בר + קובייה

יבוא היהלומים המלוטשים נטו ברבעון הראשון של השנה עמד על סך של כ-  942 מיליוני דולרים, עלייה של כ- 45% לעומת הרבעון המקביל בשנת 2021 (כשבחודש מרץ לבדו נרשמה עלייה של כ- 13% לעומת מרץ אשתקד) ואילו ביצוא היהלומים המלוטשים נטו, שעמד על סך של כ-1.3 מיליארדי דולרים, נרשמה עלייה של כ- 58% לעומת הרבעון המקביל בשנת 2021 (כשבחודש מרץ 2022 נרשמה עלייה של כ- 105% לעומת מרץ אשתקד).

בחודש האחרון עמד יצוא יהלומי הגלם לאיחוד האמירויות על סך של כ-24 מיליוני דולרים, שמהווים כ-14% מיצוא יהלומי הגלם הכללי של ישראל במרץ. בחודש זה יובאו מאיחוד האמירויות לישראל יהלומי גלם בסך של כ- 18.5 מיליוני דולרים, שמהווים כ-9% מסך יהלומי הגלם שיובאו לישראל במרץ.

Inner article

 

אופיר גור, מנהל מינהל הפיקוח על היהלומים והיצוא הדו שימושי במשרד הכלכלה והתעשייה והמפקח על היהלומים: “חודש מרץ האחרון המשיך את המגמה החיובית שאנו רואים בשנה וחצי האחרונות. אנו צופים כי הסנקציות הבינ”ל על ענף היהלומים הרוסי, שנכנסו לתוקף בסוף החודש האחרון, יבואו לידי ביטוי בעיקר בנתוני חודש אפריל שצפויים להתפרסם בתחילת מאי”.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה