לראשונה תואר ראשון במנהל עסקים עם הכשרה בנדל"ן יוקם בקריה האקדמית אונו למגזר החרדי

לאחר שנים של שיממון בלימודי נדל"ן לחרדים, מגזר שהוא מהיותר מעורבים בתחום, תואר חדש של מנהל עסקים המתמקד בנדל"ן מוקם בקמפוס החרדי של הקריה האקדמית אונו, שם תולים בו תקוות רבות כי הוא יביא שינוי וכלים ברמה אחרת לעוסקים במקרקעין – תוכן מקודם

לימודי נדל"ן shutterstock

המגזר החרדי חובב את תחום הנדל"ן ושותף בו באופן יחסי יותר מכל קבוצת אוכלוסייה אחרת. החל מאברכים המשקיעים במגורים בפריפריה, מארגני ויוזמי קבוצות רכישה, מתווכים, יועצי משכנתאות, קבלני שיפוצים שהופכים לקבלני ביצוע ויזמים מכל הסוגים – תמ"א 38, פינוי בינוי ועוד.

רבים מהעוסקים בתחום מכירים היטב את הנישה הספציפית שלהם מכרח העבודה ומניסוי ותהייה. חלקם אף למדו חלקית את הדברים בקורסים ייעודיים לאותם מקצועות בהם הם מתמחים, אולם טרם הוקמה מגמה שתיתן מענה היקפי והתמחות מלאה בתחום.

technion-box

כעת, כנראה באיחור של שנים, החליטו בקמפוס החרדי של הקריה האקדמית להרים את הכפפה ולהקים תואר ללימודי נדל"ן. התואר המדובר כולל פרט ללימודים הרגילים למנהל עסקים היקף של כל תחומי הלימוד הקשורים לעיסוק במקרקעין. לומדי התואר יתמחו בפרקטיקה של העיסוק בנדל"ן החל מהנושאים הקניינים וסדרי הרישום של המקרקעין, דרך קריאת תכניות בניה ומפות טופוגרפיות, וכלה במימון שיווק תיווך ויזמות לעסקאות בנדל"ן.

בשיחה עם ד"ר חיים זיכרמן מנהל אקדמי של הקמפוסים החרדים בקריה האקדמית אונו ועוזר הרקטור של הקריה הוא מספר כי מבנה התואר המדובר הוא חלום שלו במשך שנים שעומד להתגשם וכי לא נעשתה עבודה כה מקיפה בהתאמת התואר למגזר החרדי כמו כאן.

המשתתפים יצאו עם מגוון התמחויות ותעודות פרט לתואר, כך למשל תוענק תעודה של יועץ משכנתאות למשתתפים בשיתוף פעולה עם אחד הבנקים הגדולים. כמו כן המשתתפים יוכנו לבחינות ההסמכה כמתווך מוסמך מטעם משרד המשפטים.

פרט לכך אנשי פרקטיקה מתחום הנדל"ן יצקו תוכן לתואר כך שמי שיסיים את הלימודים עם תואר כזה ימצא את עצמו מומחה כמעט בכל תחום שיש לו נגיעה בעולם המקרקעין. הוא יוכל להבין ולהעריך האם בנכס מסוים יש סיכוי לבניה, כיצד והיכן הוא רשום, מה הן התוכניות לגביו ומה ניתן לבנות עליו, איך וכיצד ממנים עסקה כזו, כמה תיווך מגיע במקרה הזה ובסופו של דבר האם העסקה היא טובה.

"אין דבר כזה למגזר החרדי, ואני בספק אם במגזר הכללי ניתן למצוא תואר דומה. הוא חשוב למגזר שלנו שבעתיים מאשר לכל מגזר בגלל העיסוק המאסיבי בתחום" אומר זיכרמן.

עושה רושם כי זיכרמן חפץ מאוד בהצלחת התוכנית ומשקיע בה מחשבה רבה ולא לחינם. רבים מאוד שעוסקים בתחומים שהוא מונה ואף נחשבים למובילים בתחומם לא הקיפו מעולם את הנושא ברמה כזו. אם יצליחו בקמפוס החרדי להוציא בעוד שלוש שנים אנשי נדל"ן עם יגע כה מקיף, זה יכול לשנות את הענף במגזר החרדי בטווח לא ארוך.

לפרטים נוספים השאירו שם וטלפון ונציג יחזור אליכם

מעוניינים לקבל פרטים נוספים

לפרטים נוספים כנסו לקישור :  https://goo.gl/bP3kdB

Noam1 – Inner

כתיבת תגובה