הריקול מתרחב: שטראוס מסירה את כלל מוצרי מפעל השוקולד

חברת שטראוס מרחיבה את החלטת הריקול  מרצון לכל מוצרי מפעל שוקולד עלית, עוגות עלית וופלות עלית, חטיפי דגנים אנרג'י, פריכיות מצופות שוקולד אנרג'י, המסטיקים וסוכריות הטופי בכל תאריכי התפוגה (!) | החברה מאתחלת את מפעל הממתקים בנוף הגליל ותחזירו לפעילות רק כאשר יתוקנו הליקויים, והמוצרים יהיו בטוחים לחלוטין לצריכה

אייל דרור | צילום: סיוון פרג'

חברת שטראוס החליטה לאתחל את הפעילות של מפעל הממתקים ולהפעילו מחדש אחרי שיתוקנו הליקויים. תוצאות המעבדה שהתקבלו בשעות האחרונות מלמדות על חשד ראשוני (אין עדיין ממצאים סופיים) לסלמונלה ב-2 דגימות בודדות בשני מוצרי שוקולד, מתוך 270 דגימות במוצרים שנבדקו ואשר יצאו לחנויות והיו במסגרת הריקול שהוכרז. הממצאים דווחו למשרד הבריאות.

לאור תוצאות אלו החליטה הנהלת החברה לנהוג באחריות מלאה ולא לקחת כל סיכון, גם אם הוא נמוך , ולהסיר את כל מוצרי המפעל מהמדפים. מדובר על מוצרי שוקולד עלית, עוגות עלית, ופלות עלית, חטיפי דגנים אנרגי, פריכיות מצופות שוקולד אנרג'י, המסטיקים וסוכריות הטופי – מכל תאריכי התפוגה, ולבקש מהציבור שלא לצרוך את המוצרים.

אייל דרור מנכ"ל שטראוס ישראל: "לא ניקח כל סיכון בנוגע לבריאות הציבור ובשל הבלבול הרב שנוצר בקרב הצרכנים, החלטנו הבוקר, בשיתוף ובתיאום עם רשות המזון במשרד הבריאות להגדיל את טווח הזהירות ולהרחיב את איסוף המוצרים זאת למרות שאין לנו, נכון לעכשיו, כל אינדיקציה על בעיה במוצרים אלו. לא ניקח כל סיכון ונישא בכל העלויות כפי שמצופה מאיתנו

"כל שאר מוצרי הקבוצה בטוחים לצריכה.

"ללא ספק מדובר באירוע מכונן עבור קבוצת שטראוס שמייצרת ומשווקת לציבור עשרות מותגים אהובים שנים ארוכות ושחרטה על דגלה אחריות ושקיפות מזה למעלה מ- 80 שנה. הנהלת החברה מתנצלת בפני הציבור הישראלי, הלקוחות, והקמעונאים על התקלה הקשה.  

"נפיק לקחים מהאירוע, נשנה ונשפר את מערך הבדיקות ונחזור לייצר רק כאשר נדע כי המפעל וקווי הייצור תקינים והמוצרים בטוחים – כפי שמצופה מחברה אחראית כמו שטראוס. 

"אנו מודעים לזמני ההמתנה הארוכים בשירות הלקוחות, ומבטיחים שנחזור לכל צרכן, גם אם זה ייקח כמה ימים. נזכיר כי הודענו אתמול על פיצוי כפול בהוכחת קנייה, על כל מוצר של מפעל הממתקים שנרכשו וכמובן שפיצוי זה יחול גם על הריקול המעודכן".

בעקבות היקף הריקול החריג חברת שטראוס מתארגנת להעברת כלל פרטי המוצרים בהקדם האפשרי.

 

מוקד שירות הלקוחות טלפון:  1-800-777-777

לינק לאתר: https://www.strauss-group.co.il/

כתיבת תגובה