הרשות החרדית תשלש את תקציביה הקהילתיים של טבריה

סגן השר לפיתוח חרדי אורי מקלב ביקר בטבריה: "השינוי בולט בשטח" | בביקורו בעיר כאורחו האישי של ראש העיר בפועל, בועז יוסף, הודיע מקלב כי הרשות החרדית תשלש את תקציב הפעילות הקהילתית בעיר כבר בשנת התקציב הנוכחית | ראש העיר הודיע כי יקרא רחוב של שמו של מרן ראש הישיבה הגאון רבי גרשון אדלשטיין זצ"ל

סגן השר מקלב וצוות לשכתו, בועז יוסף וחברי מועצת העיר טבריה ופעילים מטעם דגל התורה בעיר | צילום: באדיבות המצלם

סגן השר לפיתוח חרדי אורי מקלב ביקר יחד עם צוותו המורחב בעיר טבריה כאורחו האישי של ראש העיר בפועל מר בועז יוסף. לביקור התלוו יו"ר דגל התורה בעיר דוד אוחנה, רפאל טרבלסי יו"ר הנהלת המתנסים בעיר, שמעון פיניאן מנכ"ל העירייה, אלרם חלפון מנהל אגף הפיתוח, נציגי הקהילות בעיר וכן אנשי המקצוע במשרד התחבורה, מר באסל חמוד ממונה איזור הצפון במשרד התחבורה והרב שלמה רוזנשטיין יועץ משרד התחבורה למגזר החרדי.

דוד אוחנה יו"ר דגל התורה בעיר קידם בברכה את סגן השר והסביר, כי "טבריה היא העיר הראשונה מיד אחרי העברת התקציב בכנסת שאליה מגיע סגן השר לביקור, וזה אומר הרבה על הכוונות, כולנו פה מוקירים ומכירים את פועלו הרב, ללא לאות למען הציבור, ואנחנו מודים לו על כך".

סגן השר אורי מקלב שיבח את ראש העיר בפועל על עבודתו. "טבריה היא עיר חשובה ואתה עושה פה עבודה מעולה למען התושבים, זו עיר מיוחדת שיש בה שילוב של ישן וחדש. יש בה תיירות ענפה, העיר כיום בתנופה, זו עיר מבוקשת ורואים את השינוי הגדול. נעשה הכל כדי לתת את כל הכלים והמשאבים לעיר, כמרכז מטרופוליני אזורי. אתגרת אותנו מאוד, יש פה בעיר צרכים רבים, שרת התחבורה רגב קובעת את המדיניות במשרד בנושאים הללו, אנחנו נביא את הדברים ונקבל החלטות". סגן השר הודיע, כי הרשות החרדית תשלש את התקציב שהקצתה הרשות לטובת פעילות הקהילתית בעיר טבריה – "נכפיל ונשלש את התקציב שלנו לטובת התושבים בטבריה".

עם תחילת הביקור הציג בועז יוסף את הצרכים, ואמר כי "העיר מונה חמישים אלף תושבים, יש פער של אלפי שקלים בסך ההכנסה של התושבים בעיר, העיר היא צעירה, יש המון ילדים בעיר, ואנחנו מנסים להדביק את הקצב ולסגור את הפער. זו עיר תיירות ותמשיך להיות עיר תיירות. יש פה ענף תיירות ענק מכל העולם. התשתיות בנויות לחמישים אלף תושבים – אך משתמשים בה שלושה מיליון איש. זה יוצר אתגרים גדולים. נכנסנו לפה עם תקציב גרעוני גדול ואנחנו היום בדרך לאיפוס – זה פעם ראשונה שטבריה תהיה עיר מאוזנת".

בועז יוסף בישר לסגן השר מקלב כי בימים הקרובים יכנס את הועדה לקריאת שמות ויקרא רחוב על שמו של מרן ראש הישיבה הגר"ג אדלשטיין זצ"ל. לאחר מכן הציג את הצרכים התחבורתיים בדגש על שיפור התשתיות, צרכי התחבורה הציבורית ועוד.

לאחר מכן התקיימה ישיבת עבודה מסודרת עם ראשי הקהילות בעיר כאשר הם סוקרים את הצרכים לקראת בניית תוכנית אב מותאמת עבור הציבור החרדי בעיר טבריה.

כתיבת תגובה