הרשימה נחשפת: החברות המובילות את הפרסום החרדי

מעט יותר מחודש לתחילת השנה החדשה, נחשף הבוקר דירוג החברות הגדולות במשק השולטות על תקציבי הפרסום הגדולים ביותר במגזר החרדי • 'ביזנעס' עם הרשימה המלאה

עיתונים חרדיים. אילוסטרציה: סופיה גורדון | פלאש 90

קבוצת שטראוס וקבוצת תנובה הן המפרסמות הגדולות ביותר במגזר החרדי בשנת תשע"ח: סקירה המתפרסמת הבוקר על ידי חברת ניטור ובקרת המדיה 'יפעת' מספקת הצצה לתקציבי הפרסום של החברות הגדולות במשק וממנה עולה כי בשנת תשע"ח, 25.9.17-9.9.18 למניינם, פרסמו שטראוס ותנובה הכי הרבה במדיה החרדית, עם תקציב בהיקף של 8.2 מיליון שקל לכל אחת מהן.

'ביזנעס' מתרחב בניו-מדיה: מהיום, כל העדכונים – גם בוואטסאפ!

250/200 סייד בר + קובייה

עוד עולה מהסקירה, כי החברה הממשלתית שהשקיעה את תקציבי הפרסום הגדולים ביותר במגזר בשנת תשע"ח הוא משרד התחבורה, עם תקציב בהיקף של 2.1 מיליון שקל – המפרסם העשירי בגודלו במדיה החרדית בשנת תשע"ח.

מהסקירה עולה, כי המאפיינים העיקריים של הפרסום החרדי בשנת תשע"ח כללו פעילות של חברות המזון כדי לקבל הכשר בד"ץ העדה החרדית במטרה להגדיל נתחי שוק וכי מלחמות הפרסום הבולטות היו השנה בשוק מוצרי החלב, קופות החולים, תחליפי חלב, רשתות האופנה למגזר ובתי החולים. משרד הפרסום הגדול ביותר הוא (שוב) בולטון פוטנציאל הנחשב למשרד הפרסום הגדול במגזר.

חברת אבוט ומשרד התחבורה נכנסו השנה לראשונה לעשיריית המפרסמים הגדולים במדיה החרדית. מי שיצא ממנה הן קופות החולים מכבי שירותי בריאות ושירותי בריאות כללית.

במקרים בהם היה פער פחות מ- 3%, אוחדו המיקומים. לדוגמא, במקום ה-1 בטבלת מפרסמי העל ממוקמים קבוצת שטראוס וקבוצת תנובה ולאחר מכן זה קופץ אל המקום ה-3 לחברה המרכזית למשקאות. כך גם במקום התשיעי והעשירי הצמוד לחברת אבוט ומשרד התחבורה.

Inner article

במקום הראשון במפרסמי העל נמצאות יחד קבוצת שטראוס וקבוצת תנובה. קבוצת שטראוס עם השקעה לפרסום של כ-8.2 מיליון שקלים באמצעות משרד הפרסום בולטון פוטנציאל. המותג המוביל של קבוצת שטראוס הוא עלית עם השקעה של כ-1.4 מיליון שקלים עם הקמפיין "בדרך לשופינג עוצרים לקפה איכותי!" במקום השני במותגי שטראוס נמצא תפוצ'יפס עם השקעה של כ-1.2 מיליון שקלים באמצעות עם הקמפיין " מבצע קיץ משפחתי". במקום השלישי נמצא קפה טורקי עם השקעה לפרסום של כמיליון שקלים עם הקמפיין "קפה טורקי- יש מצב תתעורר".

קבוצת תנובה עם השקעה לפרסום של כ-8.2 מיליון שקלים, מגיבה להכשר העדה החרדית שקיבלה טרה ומעלה משמעותית את פרסום מוצרי החלב באמצעות משרד הפרסום גל אורן BSD. המותג המוביל הוא תנובה עם השקעה של כ-5.7 מיליון שקלים עם הקמפיין "תנובה – מוצרי חלב – הזכייה של הבית". במקום השני נמצא יופלה עם השקעה לפרסום של כ-590 אלף שקלים עם הקמפיין " לדעת לפרגן לעצמך. יופלה". במקום השלישי נמצא YOLO עם השקעה לפרסום של כ-560 אלף שקלים עם הקמפיין "תנובה – YOLO – ORIGINS – יולו ארצות המקור".

במקום השלישי נמצאת החברה המרכזית למשקאות באמצעות משרד הפרסום מימד עם השקעה לפרסום של כ-6.7 מיליון שקלים. המותג המוביל הוא טרה עם השקעה לפרסום של כ-1.9 מיליון שקלים עם הקמפיינים "טרה-להכניס טוב הביתה"… והקמפיין "טרה מוו שוקו תטעמו". במקום השני נמצאת קוקה קולה עם השקעה לפרסום של כ-1.1 מיליון שקלים עם הקמפיין "קוקה קולה – הטעם האמיתי". במקום השלישי נמצא פריגת עם השקעה לפרסום של כ-760 אלף שקלים עם הקמפיין "פריגת – צלול- טעים כמו פרי מרענן כמו מים".

במקום הרביעי נמצאת קבוצת אלקטרה באמצעות משרד הפרסום תוצאות אפקטיביות/RESULTS עם השקעה לפרסום של כ-4.4 מיליון שקלים. המותג המוביל הוא מחסני חשמל עם השקעה לפרסום של 2.9 מיליון שקלים עם הקמפיין "האנגר העודפים הגדול". במקום השני נמצאת אלקטרה עם השקעה לפרסום של כ-950 אלף שקלים עם קמפיין למזגן אלקטרה פלטינום AAA המציע לילה שלם של מיזוג בשקל אחד. במקום השלישי נמצא SAUTER עם השקעה לפרסום של כ-297 אלף שקלים באמצעות עם הקמפיין "SAUTER – למצות את כל היתרונות במטבח!".

במקום החמישי נמצאת קבוצת אסם עם השקעה לפרסום של כ-4.1 מיליון שקלים. המותג המוביל הוא מטרנה עם השקעה לפרסום של כ-1.9 מיליון שקלים באמצעות משרד הפרסום בולטון פוטנציאל עם הקמפיין "מטרנה -EXTRA CARE – האקסטרה של תחליפי החלב". במקום השני נמצאת אסם עם השקעה לפרסום של כ-1.3 מיליון שקלים באמצעות משרד הפרסום אפיקים עם הקמפיין "אסם – המכירה הסינית" המגרילה מגוון פרסים בקניית מוצרי אסם. במקום השלישי נמצא המותג גלידות לה פורטה של נסטלה עם השקעה לפרסום של כ-425 אלף שקלים עם הקמפיין "נסטלה – לה פרוטה – כשמתחשק לכם".

במקום השישי נמצאת קבוצת סנו עם השקעה לפרסום של כ-3.1 מיליון שקלים. המותג המוביל הוא SPARK עם השקעה לפרסום של כ-470 אלף שקלים באמצעות משרד הפרסום מימד עם קמפיין " סנו – SPARK – נוזל כלים – נוזל כלים יעיל במיוחד". במקום השני נמצאת סנו מקסימה עם השקעה לפרסום של כ-429 אלף שקלים באמצעות משרד הפרסום אפיקים עם הקמפיין "אמהות אומרות". במקום השלישי נמצא נקה 7 עם השקעה לפרסום של כ-290 אלף שקלים באמצעות משרד הפרסום אגס בראשית עם הקמפיין "נקה 7 – תחליב רחצה – כל המשפחה אוהבת את הרכות המלטפת".

במקום השביעי נמצאת קבוצת שופרסל עם השקעה לפרסום של כ-2.8 מיליון שקלים, עם המותג יש באמצעות משרד הפרסום בולטון פוטנציאל עם הקמפיין "יש חסד זה פשוט".

הפרסום בדיגיטל עובד. צילום אילוסטרציה: a-image | שטארסטוק

במקום השמיני נמצאת קבוצת יוניליוור ישראל עם השקעה לפרסום של כ-2.3 מיליון שקלים באמצעות משרד הפרסום מימד. המותג המוביל הוא תלמה עם השקעה לפרסום של כ-487 אלף שקלים עם הקמפיין " תלמה – דגני בוקר – מבצע שכולו משחק". במקום השני נמצא שוקולד קליק של ורד הגליל עם השקעה לפרסום של כ-430 אלף שקלים עם הקמפיין "שוקולד קליק – טבלאות בטעמים חדשים". במקום השלישי נמצא מגנום עם השקעה לפרסום של כ-307 אלף שקלים עם הקמפיין "גלידות שטראוס – מגנום – INTENSE DARK".

במקום התשיעי נמצאים חברת אבוט ומשרד התחבורה. חברת אבוט עם השקעה לפרסום של כ-2.1 מיליון שקלים עם המותג סימילאק באמצעות משרד הפרסום מימד עם הקמפיין "אבוט-סימילאק-למהדרין – להתחיל בגלל העיכול להמשיך בגלל ההתפתחות".

משרד התחבורה עם השקעה לפרסום של כ-2 מיליון שקלים באמצעות משרד הפרסום לפם עם הקמפיין "משרד התחבורה – הרשות הלאומית.. – נלחמים על החיים".

עוד עולה מהסקירה, כי השנה נרשמת צמיחה יפה בפרסום גם בקרב קטגוריות המפרסמות באופן ייעודי לשוק החרדי ובענף הספרים בולטים ספרי אור החיים באמצעות פרסום אותנטי ועוז והדר, בענף הביגוד בולטות אופנת דסקל ו-XSOS.

בקטגוריית הדירות למגורים (וקרקעות חקלאיות להשקעה) בולטים השנה נוף כנרת פוריה, ודורות עילית באמצעות תוצאות אפקטיביות ופסגות אלעד באמצעות פרסום גיל.

גם ברי המים בולטים בפרסום השנה עם נוכחות יפה לנועם 1 – באמצעות פרסום אותנטי ומי בר RIVER.

"ההוצאה לפרסום לשוק החרדי שומרת על היקפיה ואף צומחת", אומר נתי יעקבי, מנכ"ל יפעת בקרת פרסום, עם פרסום הסקירה. "ההכשרים לעדה החרדית שקיבלו מחלבות טרה וסימילאק השנה היו דלק למלחמות פרסום ולוו במאבקים של שמירה על נתחי שוק. דפוסי החיים השונים של המגזר החרדי מכתיבים דפוסי פרסום שונים מזה של המגזר החילוני, וניתן לראות כי קטגוריות המזון, מוצרי החלב והבריאות בולטות בו, לעומת רשתות השיווק, רכבים, ושידורי הטלביזיה הרב ערוצית הבולטים בפרסום במגזר החילוני".

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה