השביתה את התחבורה הציבורית בעיר החרדית ותשלם קנס כספי

לאור שביתת הפתע במודיעין עילית בסוף השבוע, הודיע שר התחבורה כי משרדו יקנוס את חברת 'קווים' בגין חוסר השירות לנוסעים • מקלב: "אם הנהגים מרגישים שיש להם צורך למחות שיעשו זאת מול תחנת המשטרה"

שר התחבורה ישראל כץ | צילום: יצחק הררי, פלאש 90

בעקבות שביתות הפתע של נהגי חברת קווים במודיעין עלית, הודיע שר התחבורה ישראל כץ במענה לשאילתה דחופה שהגיש יו"ר ועדת המדע והטכנולוגיה, ח"כ אורי מקלב, כי "משרד התחבורה יקנוס את החברה בגין חוסר השירות לנוסעים, המקום למחות או אינו על גבם של הנוסעים".

'ביזנעס' מתרחב בניו-מדיה: מהיום, כל העדכונים – גם בוואטסאפ!

Box

בדיון במליאת הכנסת פנה ח"כ מקלב לשר התחבורה ישראל כץ ואמר כי בסוף השבוע האחרון הופסקו שירותי התחבורה הציבורית במודיעין עלית כמעט לחלוטין, וכי עשרות אלפי נוסעים שאין ברשותם כלי רכב נתקעו בעיר ללא יכולת נסיעה. מקלב פנה לשר ודרש לדעת אלו סנקציות נוקט משרד התחבורה כנגד החברה והנהגים ומה בכוונת המשרד לעשות למניעת הישנות של מקרים אלו.

לדבריו, "אין מדובר בשביתה רגילה. אף אחד מהנוסעים לא היה מעורב בדבר אשר גרם לשביתה זו, לתושבי מודיעין עלית אין אלטרנטיבה אחרת", הסביר מקלב. "זה מצור של ממש על העיר והדבר אינו מתרחש בפעם הראשונה, לא ראינו מענה מקצועי של פקידי משרד התחבורה, לא ערכו ישיבה מקצועית ללמוד את האירוע, זה עבר להם ליד האוזן מבלי טיפול מתאים, אם הנהגים מרגישים שיש להם צורך למחות שיעשו זאת מול תחנת המשטרה, הפגיעה בציבור הנוסעים היא בעייתית ופוגענית מאוד".

בתגובה, אמר שר התחבורה ישראל כץ כי "בעקבות מקרי האלימות הקשים כנגד נהגים במודיעין עלית ובפרט לאור המקרה האחרון שבמהלכה החליטו בחברה על דעת עצמם לשבש את תנועת האוטובוסים", הורה משרד התחבורה לחברה לפרסם לציבור אודות השיבושים וסיבתם.

השר כץ הוסיף ואמר, כי "יוטלו סנקציות כנגד החברה, מעבר לכך שמשרד התחבורה לא יממן את הנסיעות שלא בוצעו והדבר יבחן לעומקו. אני מסכים עם דברי ח"כ אורי מקלב כי המקום למחות הוא אינו על גבם של הנוסעים, אך כאמור החברה תפגע מכך – כי ניהול סכסוכים לא יתחרש על גבם של הנוסעים".

Inner

כתיבת תגובה