השופט: "בתנאי שהילדות לא יתחפשו למשהו אחר"

כשבית המשפט המחוזי נסחף באוירת הפורים שגלגל אליו עורך דין שהוא אב לבנות קטנות, וקבע כי הפרקליט יוכל לאחר למשפט בשל מסיבת פורים, אך על ילדותיו של הפרקליט להתחפש לכיפה אדומה ולמלכת אסתר…

אולם דיונים בבית משפט | צילום אילוסטרציה: נתי שוחט, פלאש 90

כך נראה בית המשפט כשהוא נסחף סופית באווירה פורימית: "בקשה לדחיית הדיון בחצי שעה", זו הכותרת של הבקשה שהוגשה לבית המשפט המחוזי בתל אביב בפני הרכב בראשות השופט רענן בן יוסף.

עורך הדין שאמור היה בבוקר יום שלישי השבוע להופיע בדיון בשעה 9:00 בבוקר ולייצג את מרשו, שכח כי התאריך הסתמי שנקבע לדיון – ה-19.3.19 – חל ביום י"ג באדר ב'. ומה לא בסדר בכך? ובכן הפרקליט המכובד הוא לפני הכל אב לשתי בנות קטנות ורק לאחר מכן הוא משקיע בקריירה. כך נאה וכך יאה, והלוואי על כולנו.

לבנות הקטנות נקבעה ביום זה מסיבת פורים ועליהן להגיע בתחפושת לגן. לא איש כעורך הדין וכאב מסור יפסיד את ההליכה בצוותא לטקס שיש בו מן המשפחתיות וחיזוק הקשר בין האב לבנותיו – אלא שלא היה ברור כי לאחר שהדיון כבר נקבע, יתאפשר לו לאחר אליו. איחורים כאלה מאושרים במקרים חורגים ממש.

בבקשתו לבית המשפט מציין הפרקליט כי בבוקר הדיון, נדרש הח"מ ללוות את בנותיו לגן כשהן מחופשות. אולם כדי שבית המשפט ישתכנע בחשיבות העניין הוא ציין כי הילדות אמורות להתחפש לכיפה אדומה ולמלכת אסתר ולפיכך הוא מבקש כי בית המשפט יורה לדחות את הדיון מהשעה 9:00 בבוקר ל-9:30 על מנת שהוא יצליח לעמוד במשימתו כאב וללוות את הבנות.

השופט המכובד שכנראה הבין ללבו של המבקש וירד לשורשי העניין, הסכים באורח חריג להיעתר לבקשה אולם הציב תנאי קודם למעשה. בתשובתו כותב השופט "כמבוקש – ובתנאי שהילדות לא יתחפשו למשהו אחר". הוי אומר סוג התחפושת כפי שהוא מופיע בבקשה – מהותי לעצם קבלת הבקשה, ורק בצורה זו דין הבקשה להתקבל…

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה