השלב הבא של החניה ללא נהג: הכירו את ה'וואלה אוטומטי'

פורד, יחד עם חברות טכנולוגיה וספקי תשתיות, כולל חברת BOSCH לוקחות את החנייה לשלב הבא, עם שירות המאפשר לנהגים להשתמש באפליקציית תמרון חנייה אוטומטי – כשהנהג מחוץ לרכב | החברה חשפה את השדרוג לראשונה בתערוכת ה-IAA במינכן המוצגת בימים אלו | שירות החנייה האוטומטי יכול לאפשר לעד 20% יותר כלי רכב לחנות

ואלה פארקינג פורד | צילום: יח"צ

וואלה, פארקינג: פורד, יחד עם חברות טכנולוגיה וספקי תשתיות, כולל חברת BOSCH, מדגימות בימים אלה יחדיו את הפוטנציאל של הרכב המחובר לא רק לטובת מציאת החנייה, אלא גם לביצועה בפועל, באופן עצמאי.

השירות מאפשר לנהגים להשתמש באפליקציית תמרון חנייה אוטומטי ועוד פיצ'רים חביבים הקשורים בחניון – והכל כאשר הנהג מחוץ לרכב.

הטכנולוגיה, אשר כרגע נמצאת בשלבי המחקר והניסוי, יכולה לשמש את הנהגים גם לטובת שליחת הרכב לשטיפה, לתחנות הטענה או אפילו למשלוח חבילות. פורד הציגה חדשנות טכנולוגית זו ב- IAA במינכן בימים אלו.

גודל החנייה הסטנדרטי באירופה נותר במשך שנים 2.44 מ' על 4.88 מ' בעוד שהרכבים הפכו לגדולים יותר ויותר. שירות החנייה האוטומטי יכול לאפשר לעד 20% יותר כלי רכב לחנות מבלי לגרום לנזק כתוצאה מצפיפות הרכבים או מפתיחות דלת.

אז איך זה עובד?

בשירות הוואלה אוטומטי, חיישנים טכנולוגיים שמותקנים ברכב תופסים את השליטה ברכב ומתמודדים עם כל התנועה שמתרחשת מחוץ לרכב עצמו, באמצעות תקשורת רכב-תשתיות חנייה.

החיישנים מזהים וממפים את הרכב לטובת ביצוע תמרון החנייה. אם התשתית מזהה דבר מה בדרכו של הרכב, כמו הולך רגל, רכב אחר או גורם מסכן, היא עוצרת את הרכב באופן מיידי. בעת ההגעה לחנייה, הנהג משאיר את הרכב באזור ייעודי ומשתמש באפליקציית ה-FordPass כדי להתחיל את הליך החנייה האוטומטי.

אגב, כאשר הרכב חונה (או סתם כך, בחנייה) הוא יכול (באישור הנהג, מרחוק, כמובן) להפוך גם לנקודה להשארת חבילות, עם חברות שילוח שייגשו לרכב וישאירו את החבילה ותא ייעודי.

בעתיד, שירותים נוספים יפותחו על מנת לאפשר נוחות ללקוח.

כתיבת תגובה