השרפרף שיחסוך מיליונים ל’וולמארט’

השרפרפים שבהם השתמשו העובדים ב’וולמארט’ להעמסת המשאיות היו כבדים מדי, והעובדים התעצלו להעלותם למשאיות, וכתוצאה מכך, המשאיות במרכזי ההפצה לא מולאו עד תקרתן • החלפת השרפרפים לקלים ונוחים יותר, תחסוך ל’וולמארט’ 30 מיליון דולר כבר השנה

התכנית למשאית העתידנית והחסכונית על פי וולמארט בשנת 2014

כשרוצים, אפשר לחסוך מיליונים רבים – אם רק חושבים על עומק הבעיה.

ענקית הקמעונאות האמריקנית ‘וולמארט’ הודיעה כי היא צפויה לחסוך כ-30 מיליון דולרים עוד השנה, וזאת באמצעות רכש של שרפרפים בגרסה קלה יותר לנשיאה ולקיפול ביחס לשרפרפים הקודמים ששימשו את העובדים.

250/200 סייד בר + קובייה בכתבה

מדובר על שרפרפים שמשמשים את העובדים להעמסת משאיות האריזה במרכזי ההפצה. אלה היו אמורים למלא את המשאיות עד תקרתן בסחורות, תוך היעזרות בשרפרף. אולם היותו של השרפרף הקודם כבד לנשיאה, הביא חלק גדול מהעובדים להשתמט מלהעלותו למשאית, וכך גם לא למלא את המשאיות עד גגן.

ביום שישי האחרון הודיע דאג מקמילון, מנכ”ל החברה, במסגרת כנס המשקיעים השנתי של רשת ‘וולמארט’ כי החלפת השרפרפים תוביל לחסכון של לפחות 30 מיליון דולר עוד בשנת 2019.

מקמילון הסביר, כי כך יוכלו העובדים להעמיס הרבה יותר מוצרים במשאית, ובכך יצטמצמו עלויות המשלוחים כיוון שישתמשו בפחות משאיות.

נזכיר, כי בשנת 2014 הציגה וולמארט, שלה כ-11,000 סניפים ולמעלה מ-6,000 משאיות, תכנית למשאית עתידנית, שתהיה הן מזהמת הרבה פחות והן צורכת הרבה פחות דלק, בשל תכנונה נגד כיון הרוח באופן מיוחד.

עד כה, ככל שידוע ל’ביזנעס’ לא הגיעה החברה לשלב המעשי של ייצור המשאית. מסתבר שחיסכון בשרפרפים, קל הרבה יותר לביצוע מייצור של 6,000 משאיות.

כתיבת תגובה