התאחדות בוני הארץ: הממשלה הפכה את הקפאת השוק למטרה

נשיא ההתאחדות רוני בריק: “הממשלה הפכה את הקפאת השוק למטרה, במקום המטרה המקורית של טיפול במחסור בדירות,הממשלה החליטה לטפל במחסור בדיור רק באוכלוסיית זכאי מחיר למשתכן”

רוני בריק יו"ר התאחדות בוני הארץ

רוני בריק, נשיא התאחדות בוני הארץ, התייחס לנתונים (19.12.17) המצביעים על ירידה בהתחלות הבנייה: “התלהבותו של שר האוצר כחלון מהעובדה שהשוק קפא – היא לא פחות מהזויה, ככה לא מורידים מחירי דיור. זה יתפוצץ לכולנו בפרצוף”.

לדבריו, “הממשלה החליטה לטפל במחסור בדיור רק באוכלוסיית זכאי מחיר למשתכן, שמהווה פחות מ-20% מרוכשי הדירות במשק. בשורה התחתונה, הממשלה הושיבה על הגדר, בהמתנה, 80% מרוכשי הדירות שאינם זכאי התוכנית – עם הבטחות סרק, שהקיפאון יוריד את מחירי דיור. בכך הפכה הממשלה את הבנייה עבורנו, הקבלנים והיזמים, להרבה יותר מסוכנת.

“מטעמים פוליטיים בלבד – הממשלה הפכה את הקפאת השוק למטרה, במקום המטרה המקורית של טיפול במחסור בדירות. התוצאה היא צבר ענק של רוכשי דירות הממתינים לירידת מחירים שלא באות. בסופו של דבר, כל אלה שהאמינו לממשלות האחרונות שהמחיר ירד, חזרו כמו עדר לשוק הדיור ברגע שהם הבינו שזה לא יקרה – ואז המחירים זינקו. האם מישהו במשרד האוצר באמת מאמין שזה לא יקרה הפעם? אני בספק”.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה