התוצאות ממשיכות להיספר – גוש הימין מוביל בפער מרשים

בינתיים, לאור נתוני ההצבעה הגבוהים במגזר הערבי הסוחר עבאס רואה את הכנסת מבפנים כשבקושי צלח את אחוז החסימה, מרצ ובל"ד עדיין מחוץ לכנסת, וייתכן כי מגמה זו תישמר | אם אכן תישאר התמונה כפי שהיא כעת, אחרי ספירת מעל 70 אחוז מקולות הבוחרים, הרי שלגוש הימין יש 67 מנדטים, יהדות התורה עם תשעה מושבים וש"ס עם שנים-עשר | חשוב להדגיש: הכל עוד עשוי להשתנות בימים הקרובים

יו"ר ש"ס אריה דרעי בנאום במוצאי הבחירות | צילום: יוסי זמיר, פלאש 90

תוצאות האמת זורמות ללא הרף, ולמרות השינויים הצפויים, הובלתו של נתניהו וגוש הימין בפער גדול על המתחרים משמאל, היא כנראה עובדה מוגמרת. לפי הספירה הנוכחית הכוללת מעל 71% מהקולות הכשרים, רע"מ צולחת את אחוז החסימה, אך סיעות מרצ ובל"ד הערבית ככל הנראה לא עוברות את אחוז החסימה שעומד על 3.25%.

לעת עתה (בשעה 8:25) נספרים בגוש הימין 67 מנדטים, אבל אם בל"ד ומרצ יעברו את אחוז החסימה, דבר שיתברר סופית רק בימים הקרובים, התמונה כולה עשויה להשתנות.

לעת עתה נראה כי הליכוד יחזיק ב-32 מושבים בכנסת, יש עתיד רק ב-23, והמפלגה השלישית בגודלה היא 'הציונות הדתית', ותחזיק  בלא פחות מ-14 מושבים בכנסת. המחנה הממלכתי בראשות בני גנץ מגיע ל-12 מנדטים, ובספירה הנוכחית ש"ס מגיעה ל-12 מושבים אף היא, ויהדות התורה עם תשעה מושבים. ארבע מפלגות עברו לכאורה את אחוז החסימה. שתיים מהן יחזיקו בחמישה מושבים: ישראל ביתנו ורע"מ, ושתיים בארבעה מושבים: העבודה וחד"ש-תע"ל.

ההמונים במטה הבחירות של ש"ס | צילום: יוסי זמיר, פלאש 90

כתיבת תגובה