התו הסגול לצרכנים ולתיירים: כך ייכנסו החרדים לחנויות

נייר עמדה שהגיע לידי 'ביזנעס' ומתפרסם כאן לראשונה חושף כיצד משרד הבריאות מתכוון לקדם את התו הסגול לחנויות שכולל אפליקציה טלפונית – בטלפונים הכשרים • בדומה, תתאפשר הכניסה לבאים ארצה לבתי עסק  • כך יתבצע המעבר מהנחיות מבוססות סיכון קבוצתי להנחיות מבוססות סיכון אישי

יאשר כניסה טלפונית. רמזור | מקור: pixabay

נייר עמדה המתייחס ל"תמיכה באוכלוסיות ללא טלפון חכם" עוסק באפשרות של הכנסת אפליקציית הרמזור שאותה מתכוון משרד הבריאות להטמיע באוכלוסיה – כחלק מתנאי התו הסגול לכניסה לכל בית עסק – גם לטלפונים הכשרים, עבור האוכלוסיה החרדית והקשישים.

לפי נייר העמדה שתוכנו מתפרסם ב'ביזנעס' לראשונה, האפליקציה באדפטציה הקולית שלה תתמוך בכל האוכלוסיות שאין ברשותם טלפון חכם באמצעות שימוש בטכנולוגיית IVR באופן הבא: תחילה, יקבל בעל העסק הנחיות להכנסת הקהל לחנות.

הנכנסים, יידרשו לבצע "שיחה למספר טלפון שהוחלט מראש, והקלדה של קוד ה-QR".

הקלדת הקוד, "תאפשר לנכנס לעסק לבצע את הפעולות הבאות: קבלת הנחיות, דיווח כניסה (כולל דיווח על כמות הנכנסים, תו מעבר במקומות המחייבים בקרת כניסה".

כיצד הדבר יתבצע? על ידי "ביצוע שיחה למספר טלפון, הקלדה של תעודת זהות, תאריך לידה, מספר טלפון (או לחילופין מספר הטלפון יאותר אוטומטית) ותאריך הפקה (של תעודת הזהות. ח"ב). המערכת תשתמש בנתונים על מנת לאתר את צבע המשתמש (בדומה ללוגיקה המופעלת על ידי האפליקציה) התוצאה תשוקף למטלפן וכן תועבר לטלפון של בעל העסק או הבקר אשר יפקח על הכניסה.

"בנוסף השירות יינתן גם באתר אינטרנט, ממנו ניתן יהיה להפיק את אישור המעבר להצגה בכניסה לבית העסק או למקומות בהם נדרש תו מעבר".

כניסה לארץ

לפי נייר העמדה, באופן דומה לתו מעבר, יינתן לנכנסים לארץ מספר טלפון אליו יוכלו להקליד את מספר הדרכון, תאריך הכניסה לארץ ולהשתמש בקודים על מנת לבחור את המדינות בהן שהו – המידע יעובד (בהתאם ללוגיקה המופעלת בשימוש באפליקציה) והתוצאה תועבר לבקר ברשות שדות התעופה אשר מפקח על הכניסה. בנוסף, השירות ינתן גם באתר אינטרנט, ממנו ניתן יהיה להפיק את אישור המעבר להצגה בכניסה לבית העסק או למקומות בהם נדרש תו מעבר.

Inner article

בבסיס הרעיון של משרד הבריאות עומד המעבר משיטת ההנחיות הכלליות להנחיות פרטניות ומבוססות סיכון אישי לכל אזרח, כדי לסייע למשק לשוב לעצמו ולא להוביל מהלכים שמשפיעים על פלחי אוכלוסיה רחבים.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה