התחזה לאדם אחר, רכש ביטקוין וחופשות ומכר לאחרים

צילומי תעודת זהות ומספרי כרטיסי אשראי שונים שהשיג אדם בן 32 ממבוא בית"ר, סייעו לו ברכישת ביטקוין באמצעות אפליקציית פייבוקס – כך עולה מכתב אישום שהוגש לבית משפט השלום בירושלים • הוא רכש מוצרים, מטבעות וירטואלים, חופשות ועוד כשבתעוזתו מכר את שוברי החופשות לאחרים במזומן גם אם ידע שאלה יתבטלו • הפרקליטות הגישה כתב אישום וביקשה את הארכת מעצרו

ביטקוין | צילום: שאטרסטוק

פרקליטות מחוז ירושלים (פלילי) הגישה לבית משפט השלום בירושלים כתב אישום נגד ניר עזרא, תושב מבוא בית"ר בן 32, בגין ארבעה עשר אישומים בהם עבירות של קבלת דבר במרמה, התחזות כאדם אחר, הונאה בכרטיס חיוב בנסיבות מחמירות, הונאה בכרטיס חיוב, גניבה ועבירות נוספות. על פי עובדות כתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד נעמי לוינוב, בתקופה הרלוונטית לכתב האישום, הנאשם נהג לפתוח חשבונות וירטואליים שונים הרשומים על שמו או על שמם של אחרים לצורך מסחר במטבע וירטואלי מסוג ביטקוין (BTC).

כפי שעולה מכתב האישום, לצורך קידום התכנית ובמטרה להסוות את זהותו ולמנוע אפשרות לאתרו, פעל הנאשם כדי להשיג צילומי תעודת זהות של אנשים שונים במטרה להתחזות אליהם בעת ביצוע המרמה.

250/200 סייד בר + קובייה

עוד עולה מכתב האישום כי הנאשם פעל כדי להשיג מספרי כרטיסי אשראי או פרטים של היישומון "PAYBOX" אשר אינם שייכים לו, כדי ליטול מבעלי כרטיסי האשראי והחשבונות כספים ולרכוש באמצעותם מוצרים שונים, זאת ללא הסכמת בעלי כרטיסי האשראי וחשבונות ה-Paybox.

בחלק מן המקרים הנאשם קיבל לידיו פרטי כרטיס האשראי של אנשים שונים. לאחר מכן, במספר מועדים, עשה הנאשם שימוש באמצעי תשלום אלה, ללא ידיעת או הסכמת בעליהם.

מכתב האישום עולה עוד, כי במספר מקרים רכש הנאשם באמצעות פרטי כרטיסי אשראי שאינם שלא וללא רשות מבעליהם, שוברים לחופשות ולחנויות שונות וזאת במטרה למכור אותם לאחר מכן לאנשים ולקבל תמורה בעדם, בידיעה שיתכן שהשובר יתבטל. במעשיו של הנאשם הוא קיבל לידיו במרמה שוברים, ביטקוין וכספים בשווי אלפי שקלים.

Inner article

הפרקליטות ביקשה להאריך את מעצרו של הנאשם עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה