התחזו, עקצו כמיליון שקלים ונמצאו בדירת המסתור בב”ב

שישה חשודים מכפרים בצפון נמצאו בדירת מסתור בבני ברק | השישה, חשודים בהפעלת רשת הונאה ש’עקצה’ יותר מ-150 אזרחים בסכומים שנעו מכמה אלפי שקלים עד ל-300 אלף שקל | על פי החשד, התחזו לנציגי בתי השקעות וחברות טלפונים ופיתו את הקורבנות להעביר להם כסף ופרטי אשראי תמורת השקעה, הלוואות או רכישת טלפונים

מעצר אחד החשודים | צילום: דוברות המשטרה

מעל מיליון שקלים נלקחו במרמה בין היתר מקשישים, אנשים בעלי מוגבלויות ואנשים במצוקה כלכלית או מעוטי יכולת על ידי שישה חשודים, חמישה מהם גברים מהכפרים נחף, בענה וראמה וצעירה אחת תושבת עפולה.

הללו הונו מעל ל-150 אזרחים, בסכומים שנעים בין 2,000 ועד ל-300 אלף שקלים כל אחד. מעצר החשודים הוארך בתשעה ימים, על ידי בית משפט השלום בטבריה.

.בעת מעצרם, נתפסו ברשות החבורה 59 אלף שקל ו-31 אלף דולר במזומן, כרטיס אשראי החשוד כגנוב ומכשירי טלפון ניידים ומסמכים רבים.

החשודים ששהו בדירת המסתור בבני ברק הופתעו מהגעת השוטרים לדירתם, סירבו לפתוח את דלת הדירה ותוך כדי ניסו להיפטר מהטלפונים שלהם. אך הבלשים פרצו את דלת הדירה, ותפסו אותם ‘על חם’ בעת שניסו להשמיד ראיות.

מעצרם הוארך בתשעה ימים.

חלק מהכסף שנמצא אצל החשודים | צילום: דוברות המשטרה

החקירה נפתחה באופן סמוי במחלק הונאה במשטרת מחוז צפון, יחד עם חוקרים מטעם חברת אשראי, בעקבות ריבוי תלונות של קורבנות, על כך שהונו ורימו אותם.

מחומרי החקירה עולה, כי החשודים התחזו לנציגים של עסקים וחברות כגון פון-מרקט, פסגות, אקס פיננסים ומיטב דש, ופיתו את הקורבנות להעביר להם כספים לטובת פעילות השקעה או הלוואות או לצורכי רכישת מכשירי טלפונים ניידים. עוד עלה מהחקירה כי החשודים השתמשו בפרטים של חלק מהקורבנות לצורך מרמה של קורבנות אחרים והפכו אותם לחשודים.

המעצרים בוצעו לאחר פעילות חקירה ממושכת שנערכה אחר החשודים, במהלכה חשפו חוקרי המשטרה של משטרת מחוז הצפון את זהותם האמיתית של החשודים, שחלקם כאמור, הסתתרו בדירת מסתור בעיר בני ברק.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה