התחלות קשות ל'טסלה'

עיכובים והתניות באפשרות לפריצת 'טסלה' לשוק הישראלי • יוכלו לשווק השנה רק 20 רכבים בארץ • משרד התחבורה אינו מאשר להם את השימוש במערכת בקרת השיוט המתקדמת של החברה – ה'אוטופיילוט'

טסלה | צילום: יצרן

משרד התחבורה עושה שרירים לטסלה. יצרנית המכוניות האוטונומיות-חשמליות, שרק בשבוע שעבר דיווחנו, כי היא מוכנה ומזומנה לפתוח אולם תצוגה בתל אביב, שירכז הזמנות של כלי רכב מתוצרתה, התבשרה כי תוכל לייבא בשנת 2020, 20 כלי רכב בלבד. כך פורסם ב'כלכליסט'.

על פי הדיווח, מלבד העובדה שמדובר במספר, הנמוך בהרבה מפוטנציאל המכירות של טסלה, "מבקש המשרד לאסור את השימוש, במערכת בקרת השיוט המתקדמת של החברה, ה'אוטופיילוט', מחשש להטעיית נהגים, שכן נהיגה אוטונומית עדיין אסורה בישראל".

טסלה, נכון לעכשיו, קיבלה אישור ליבואן זעיר, אולם עדיין לא קיבלה זיכיון, כמו שיש ליבואניות הגדולות – בעיקר משום שטרם הקימה מוסך ייעודי. כאשר תשפר את הטעון שיפור, הזיכיון יורחב.

בישראל לא מאפשרים לנהוג, בסיוע האפשרויות האוטונומיות של טסלה, בגלל תקלות שהיו בה בעבר. כזכור, ביולי 2016 פורסם, כי הרשויות בארצות-הברית בודקות, האם מכונית אוטונומית של טסלה, הייתה מעורבת שוב בתאונת-דרכים.

כפי שפרסמנו אז, "ארגון הבטיחות האמריקני (NHTSA), הודיע על פתיחתה של חקירה בנושא, בנוגע לתאונה שאירעה בראשון ביולי למניינם, במדינת פנסליבניה. על-פי החשד, המכונית נסעה לבדה – כלומר, במצב אוטונומי – ומסיבה שאינה ברורה, המערכות לא זיהו את הסכנה הצפויה והרכב התנגש במעקה בטיחות. למרבה הנס, הנהג לא נהרג.

בטסלה לא אהבו את הדיווח, ופרסמו הודעה בה נאמר: 'לאור הנתונים בידינו, נראה שמערכת הנהיגה האוטונומית אינה קשורה לתאונה'".

במאי של אותה שנה, נהרג בתאונת דרכים, ג'ושוע בראון בן ה-40, בשעה שעשה שימוש בנהיגה האוטונומית, במודל S של ה'טסלה' שלו. ההרוג עצמו, התגאה בסרטון וידאו שהעלה לרשת, שבועות קודם לכן, בנהיגה האוטונומית של המכונית בבעלותו – ואף תיעד כיצד הרכב מתחמק ממשאית שנכנסה לנתיב שלו.

עם זאת, בעת התאונה ומסיבה שאינה ברורה, המערכת במכוניתו לא זיהתה משאית, שחצתה את הנתיב בו נסע בכביש מהיר. הוא התנגש בה חזיתית ונהרג במקום.

החברה עצמה, לא דיווחה על התאונה לממשל האמריקני עד ה-16 במאי, ולא סיפרה מאומה למשקיעים. רק יומיים אחר-כך, טסלה דיווחה על כך רשמית, והודיעה כי מדובר ב"מוות הראשון אחרי נסיעה של יותר מ-209 מיליון קילומטר בנהיגה האוטומטית של רכבי טסלה – זאת לעומת ממוצע של הרוג לכל 96 מיליון קילומטר של נסיעה, בממוצע, ברחבי העולם".

כתיבת תגובה