"התנהלות אסורה": לא יינקטו צעדים נגד השר ה"פרזנטור"

שר הכלכלה אלי כהן עורר את זעמם של רבים כשבחר להיות הפרזנטור של רשת הפארם החדשה של 'שופרסל' שהושקה לאחרונה • הערב מגיבה לראשונה המשנה ליועמ"ש לפרשה: "התנהלות אסורה. לא ראינו מקום להמשך טיפול מצדנו בעניין זה"

מימין: יו"ר שופרסל מאוריסיו ביאור, אורי וטרמן, שר הכלכלה אלי כהן ומנכ"ל שופרסל איציק אברכהן | צילום: סיון פרג'

שבועיים לאחר ששימש כפרזנטור לרשת הפארם החדשה מקבוצת 'שופרסל', חוטף הערב שר הכלכלה והתעשיה אלי כהן מהלומה בדמות הודעה מטעם המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, דינה זילבר, שקובעת כי מדובר ב"התנהלות אסורה, בהתאם להנחיית היועץ (מנדלבליט. פ"ר)". את הדברים כתבה במענה לפנייתו של חבר הכנסת מוסי רז בעניין והם נחשפו לראשונה על ידי שני מוזס ב'גלובס'.

'ביזנעס' מתרחב בניו-מדיה: מהיום, כל העדכונים – גם בוואטסאפ!

"שואלים למה אני כאן? אני כאן כי אהיה בכל מקום בו רשת תתן בשורה צרכנית ואלטרנטיבה", אמר השר כהן באירוע ההשקה של Be. הטיעון לא שכנע את חה"כ רז והאחרון מיהר לפנות ליועץ המשפטי לממשלה. "השתתפות זו עומדת בניגוד להנחיות היועץ המשפטי לממשלה", ציין רז בפנייתו וביקש לבחון את המקרה הקונקרטי הזה.

הערב כאמור, הגיבה המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, דינה זילבר, לפנייתו של רז, וכתבה כי "באשר למקרה הקונקרטי שעולה מפנייתך, לאחר בחינת הדברים מול שר הכלכלה שבנו והבהרנו להם כי התנהלות כאמור היא אסורה בהתאם להנחיית היועץ האמורה וכי יש להקפיד על עמידה מדוקדקת ביישום ההוראות הקבועות בה". עם זאת, הודיעה זילבר כי אין בכוונתה לנקוט בהליכים נגד השר, מאחר והבטיח כי הדברים לא יישנו. "בשים לב להתייחסות שהובאה על ידי המשרד בה הובהר כי הדבר נעשה באופן חד פעמי ולאור הצהרתם כי הדבר לא יישנה – לא ראינו מקום להמשך טיפול מצדנו בעניין זה", כתבה זילבר.

זילבר הוסיפה ונימקה את החלטה בכוונתו הטהורה, לכאורה, של כהן, בהשתתפותו באירוע. "הובהר לנו כי אכן שר הכלכלה השתתף באירוע השקת רשת פארמה חדשה בישראל, ונשא שם דברי ברכה קצרים, זאת תוך שימת דגש על חשיבות התחרות והורדת יוקר המחייה". השר הוסיף והבהיר, כי "ראה בדבריו באירוע דברי ברכה בלבד ולא מתן חסות, ולפיכך לא פנה בעניין ליועצת המשפטית של המשרד טרם השתתפותו באירוע ההשקה".

בתגובה לפרסום ב'גלובס', נמסר מטעמו של השר כהן, כי "אחד מיעדיו המרכזיים של שר הכלכלה מאז כניסתו לתפקיד, הנו פתיחת שווקים רכוזיים לתחרות ומלחמה ביוקר המחיה. השר מברך על כניסת שחקן נוסף לשוק הטואלטיקה הריכוזי ומצפה לתחרות משמעותית לטובת הצרכן. השר או המשרד אינם נותנים חסות כלשהי אולם יברכו בכל ארוע או צעד שיטיב עם המשק והצרכנים".

כתיבת תגובה