התעשייה הישראלית תתועדף בביצוע שיקום חבל התקומה

במסגרת העברת 18 מיליארד שקלים למינהלת תקומה לצורך שיקום עוטף עזה, אושר סעיף נוסף בהחלטה הקובע כי שיקום עוטף עזה הינו הזדמנות לשקם גם  את התעשייה והיצרנים שנפגעו קשות בחודשי הלחימה | בתוך 30 יום יגובש מנגנון למימוש רכש כחול לבן מתקציבי התכנית

השר ניר ברקת בדיון שני של ועדת הכספים בתקצוב 'חרבות ברזל' | צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת

בתיאום בין משרד הכלכלה והתעשייה, החשב הכללי באוצר ומנהלת תקומה החליטה הממשלה כי במסגרת התכנית הממשלתית לשיקום ופיתוח חבל התקומה תינתן עדיפות לרכש וייצור מקומי מהתעשייה והשוק הישראלי.

במסגרת החלטת הממשלה, במסגרתה הועברו 18 מיליארד שקלים למינהלת תקומה לצורך שיקום עוטף עזה, אושר סעיף נוסף בהחלטה הקובע כי שיקום עוטף עזה הינו הזדמנות לשקם גם  את התעשייה והיצרנים בישראל, שנפגעו קשות בחודשי הלחימה, על ידי עידוד רכש "כחול לבן" בכל פעילות הרכש מתקציבי התכנית .הממשלה קבעה כי משרד הכלכלה והתעשייה, החשכ"ל ומינהלת תקומה יגבשו במשותף מנגנון למימוש מטרה זו תוך 30 יום.

שר הכלכלה והתעשייה, ח"כ ניר ברקת:" שיקום עוטף עזה יצריך השקעות עתק של מיליארדי שקלים בשנים הבאות, ויש לוודא כי כסף זה ינותב לרכש ישראלי "כחול לבן". הדבר יאפשר במקביל לשיקום החבל, גם לסייע במאמצי השיקום של התעשייה הישראלית שנפגעה קשות במלחמה. מאז תחילתה של מלחמת  "חרבות ברזל",  מתחדדת ביתר שאת החשיבות של תעשייה ישראלית חזקה ועצמאית, ויש לדאוג לכך שההשקעות הצפויות של מיליארדי שקלים בשיקום העוטף תחזקנה את הכלכלה והמשק שלנו, ולא של גורמים זרים, שלגבי חלקם, נוכחנו לדעת כי הם מהווים משענת קנה רצוץ".

כתיבת תגובה