התקבלה הכרעה: תמ"א 38 תימשך עם מקצה שיפורים

יו"ר המועצה הארצית לתכנון ולבנייה, זאב ביילסקי, החליט אתמול כי תמ"א 38 תימשך למרות ההודעות על סיומה, ולמרות התנגדות מנהל התכנון ואיגוד המתכננים • יוקם צוות לשיפור התכנית

הדמיית בניין אחרי תמ"א 38 ברחוב אלי כהן בלוד | צילום אילוסטרציה, יח"צ

למרות ההודעות על תום תוקפה של תמ"א 38 ואי חידושה במאי 2020 ע"י מנהל התכנון, מסתבר שהגורם הממשלתי האחראי על מטה הדיור מטעם הממשלה, ומשמש כיו"ר המועצה הארצית לתכנון ולבנייה, זאב ביילסקי, חושב קצת אחרת.

כזכור, מול הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית עמד בתוקף מנהל התכנון שבמכתב תגובה ללשכת עוה"ד חשף כי המשך הפעלת התמ"א 38 מוטל בספק.

Box

אלא שמי שעתיד לחדשו אינו מנהל התכנון אלא המועצה הארצית לתכנון ולבנייה, ואתמול הכריע זאב ביילסקי, במסגרת דיון בנושא בישיבת מטה הדיור הממשלתי כי תמ"א 38 תמשיך במתכונתה, עם שינויים ושיפורים בתחומי התכנון, היטלי ההשבחה ועוד.

"הבנתי את העמדות השונות והחלטתי שלא ניתן לבטל את תמ"א 38 בשלב זה", הודיע יו"ר המועצה הארצית לתכנון ולבנייה, זאב ביילסקי.

ביילסקי הודיע כי לצד ההארכה הצפויה (שתאושר סופית במועצה כהצעת מחליטים) תלווה בצוות מקצועי שבו יהיו חברים נציגי מרכז השלטון המקומי ועוד.

הברכות מצד הרשות להתחדשות עירונית, היזמים והקבלנים, עורכי הדין, השמאים, המהנדסים והאדריכלים לא פסקו מלבוא. ויש גם מתנגדים לא מעטים – אך ההחלטה נפלה ככל הנראה. הפעם, כנראה – סופית.

Inner

2 תגובות ל: "התקבלה הכרעה: תמ"א 38 תימשך עם מקצה שיפורים"

  1. איזה שינוים צריך להיות פוגרמה חדשה התוכנית לא עמדה ביעדה הרשיות המקומיות הרסו אותה עם השוחד שקיבלו למתן התרים לא חוקים צריך להיות רק סמכות הוועדה המחחוזית ועכשיו אדם אחד מחזיר אתה
    המכרה הזהב ליזמים ולכול אנשי המיקצוע בענף

  2. כשאתה שומר על הענף שעליו אתה יושב לא חשוב לך כלום!!! בילסקי, לך תחפש ג'וב חדש במקום להרוס לנו את הערים שגם ככה צפופות ונוראיות.

כתיבת תגובה