התשובה לחיזבאללה: שדרוג תשתיות משמעותי ברמת הגולן

בשורה אדירה לתושבי הצפון: מחברים את הגליל והגולן למרכז הארץ | שרת התחבורה רגב הנחתה לצאת לתכנון סטטוטורי לשדרוג כביש 91, שיחבר את קצרין ויישובי המועצה האזורית גולן לכביש 90 ולתחנת הרכבת המתוכננת בסמוך לאזור התעשייה של צפת, חצור וראש פינה

רכבת ישראל | צילום: דוברות, CLOUDVIEW צילומי אוויר

במהלך סיור מקצועי בגולן, הכריזה שרת התחבורה מירי רגב, כי הנחתה את משרדה לצאת לתכנון סטטוטורי של שדרוג כביש 91, שיחבר את קצרין ויישובי המועצה האזורית גולן לכביש 90 ולתחנת הרכבת המתוכננת בסמוך לאזור התעשייה של צפת, חצור וראש פינה. במהלך הביקור הצהירה רגב כי "לא נחזיר את התושבים לצפון עד שנסיים את המערכה, בהסדרה או במלחמה. חיזבאללה שברו בתקופה האחרונה את כל כללי המשחק ונצטרך להגיב בצורה אחרת".

השרה רגב ערכה בסופ"ש ישיבת הערכת מצב ודיון מקצועי במועצה האזורית גולן, בהשתתפות ראש המועצה אורי קלנר וח"כ ניסים ואטורי המייצג את יישובי הגולן, יחד עם אנשי המקצוע במשרד התחבורה. השרה הגיעה למקום במטרה לעמוד מקרוב על צרכי התושבים, בפרט בתקופת המלחמה.

בהמשך הסיור ביקרה שרת התחבורה גם בקצרין וערכה ישיבה מקצועית בהשתתפות ראש המועצה, יהודה דואה, שסיפק סקירה מקיפה על התנהלות המועצה בצל המלחמה. השרה בישרה על ההחלטה לחבר את קצרין ל"האב" תחבורתי שיקום באזור חצור הגלילית ויחזק את ההתיישבות במקום, לצד שורת פרויקטים תחבורתיים בקצרין וסלילת יציאת חירום חדשה מהיישוב.

שרת התחבורה והבטיחות בדרכים תא"ל (במיל') מירי רגב: "הגולן הוא נכס אסטרטגי למדינת ישראל, ומהאזורים היפים של ארצנו, עם שפע של טבע ונוף, תרבות והיסטוריה. פוטנציאל התיירות, ההתיישבות והצמיחה של המקום רחוק ממיצוי. הוריתי לקדם את הפיכת כביש 91 לכביש רחב, מהיר ובטיחותי המחבר את הגולן לגליל ולכל חלקי הארץ, כולל נת"צים ושבילי אופניים הוא יוביל לתחנת הרכבת בחצור, על הקו המחבר את הארץ מקרית שמונה ועד אילת. זהו צעד מתבקש מהבחינה הלאומית ומהבחינה הביטחונית. כך נביא יותר התיישבות ויותר משפחות צעירות לאיזור".

הרחבת והארכת כביש 91 היא בשורה גדולה לתושבי הגולן, ותשפר משמעותית את נגישותם למרכזי הפעילות בצפון ולמרכז הארץ. הכביש יורחב מצומת מחניים לצומת בית המכס, לכביש דו-מסלולי ודו-נתיבי. העבודות יכללו הקמת גשרים ומחלפים, נתיב תחבורה ציבורית ושביל אופניים.

הכביש המשודרג צפוי להביא לשיפור באיכות החיים של תושבי המועצה ויקצר את זמני ההגעה למוקדי התעסוקה והפנאי באזור. החיבור לתחנת הרכבת המתוכננת על הקו העתידי מכרמיאל לקריית שמונה, יאפשר לתושבי הגולן להגיע בקלות ובנוחות למרכז הארץ ויהווה צעד נוסף בחיבור הפריפריה למרכז.

בנוסף, הנחתה השרה רגב להאיץ שורה של פרויקטים מקומיים בתחומי המועצה, ובהם שדרוג צמתים ומעגלי תנועה, שיפור וייעול התחבורה הציבורית וריבוד כבישים אסטרטגיים.

במפגש הוכרז גם כי חברת אלקטרה אפיקים, שזכתה במכרז הפעלה חדש לקווי האוטובוסים בגולן, תתחיל לפעול בתחומי המועצה ב-16 לאוגוסט. משרד התחבורה יקצה במקום חניון תפעולי וחניון לילה שיכללו חדרי נהגים וסדרנים, וארבעה מבנים בנקודות קצה לרווחת הנהגים.

תגובה אחת ל: "התשובה לחיזבאללה: שדרוג תשתיות משמעותי ברמת הגולן"

  1. סיפורי סבתא הגברת ממחזרת תוכניות קימות יותר מעשור

כתיבת תגובה