וואטספ ורוד? היזהרו מגניבת מידע מהמכשיר שלכם

אפליקציה זדונית עם יכולות של “תולעת” מנסה לדלות מידע על המשתמשים • לינק זדוני מופץ בוואטספ ומציע שדרוג לגרסה חדשה וורודה – Whatsapp Pink – כאשר בפועל מדובר בגרסה זדונית שעלולה לדלות מכם מידע אישי מהמכשיר הנייד שלכם

הגנת סייבר דו שלבית | אילוסטרציה: jijomathaidesigners, שאטרסטוק

חברת אבטחת המידע ESET מתריעה מפני גרסה זדונית לוואטספ שנקראת “Whatsapp Pink”.

לינק זדוני מופץ בוואטספ ומציע שדרוג לגרסה חדשה וורודה כאשר בפועל מדובר בגרסה זדונית שעלולה לדלות מכם מידע אישי מהמכשיר הנייד שלכם.

250/200 סייד בר + קובייה

כך נראית ההודעה המופצת

כבר בינואר 2021 חוקרי ESET עדכנו אודות גרסה מוקדמת יותר של התולעת הזדונית שמופצת באמצעות הודעות בוואטספ במכשירי אנדרואיד במטרה לפגוע בהם באמצעות תוכנות פרסום ולהפיק מהן גם רווחים כלכליים.

למעשה גרסה צבעונית של וואטספ כבר היתה קיימת בעבר,בגוון זהב, ונקראה “Whatsapp gold” בהקשר שלה אפילו הופצו הודעות שרשרת מאיימות.

אז איך זה עובד?

הודעה מפתה מזמינה להצטרף לוואטספ הורוד וליהנות גם מפיצ’רים חדשים מופצת בוואטספ.

הקישור שנמצא בהודעה מוביל את המשתמש לעמוד בו יוכל להוריד את האפליקציה למכשירו.

מדובר בתקיפה שרלוונטית למכשירי אנדרואיד, כאשר אחת התכונות של האפליקציה מבקשת מהקורבן הרשאה לכבות את ההגנה שמוגדרת כברירת מחדל ולא מאפשרת הורדת אפליקציות מחנות שאינה Google Play הרשמית.

ברגע שהאפליקציה הותקנה היא מתחילה לאסוף מידע מהמכשיר.

870/135 ליינר ארטקל

מה עושים?

  1. לא מורידים אפליקציות מחנות שאינה רשמית – זה בעיקר עלול להיות מסוכן ולגרום לכם נזק.
  2. לא לוחצים על כל קישור רנדומלי ברשת – קישורים שונים עלולים להוביל אתכם לעמודים זדוניים ולפתות אתכם להקליק ולהוריד למכשיר שלכם איומים.
  3. משתמשים בתוכנת הגנה – מודעות היא חשובה ותעזור לכם למזער את הסיכונים. שימוש בתוכנת הגנה יחזק אף יותר את פוטנציאל הנזק.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה