וולט' קידמה את המסעדות שעבדו איתה ותשלם 8.5 מיליון ש'

עד לינואר 2022 וולט הפעילה באזור תל אביב קרוסלה שנקראה "רק בוולט" – שכללה רק מסעדות ששילחו את מנותיהן באמצעות וולט בלבד | אלא שהקרוסלה הופיעה במיקום גבוה בפלטפורמה שהעניק חשיפה מוגברת לאותן מסעדות, באופן שהעלה חשש לפגיעה בתחרות | וולט מודה כי פעלה באופן המנוגד להוראות חוק התחרות והתחייבה לשלם 8.5 מיליון ₪ במסגרת צו מוסכם בינה ובין הממונה על התחרות

שליחי וולט | צילום אילוסטרציה: מרים אלסטר, פלאש 90

וולט מפעילה פלטפורמה להזמנת מזון ממסעדות אשר מופיעות אצלה בתוך "קרוסלות" – תצוגות מתחלפות של רשימת מסעדות עם מאפיין משותף שמוגדר על ידי וולט. עד לינואר 2022 וולט הפעילה באזור תל אביב קרוסלה שנקראה "רק בוולט" – שכללה רק מסעדות ששילחו את מנותיהן באמצעות וולט בלבד. הקרוסלה הופיעה במיקום גבוה בפלטפורמה שהעניק חשיפה מוגברת לאותן מסעדות, באופן שהעלה חשש לפגיעה בתחרות.

בעקבות בדיקה שערכה רשות התחרות, הסירה וולט את קרוסלת "רק בוולט" מהפלטפורמה. היום  (4.5.23) הגיעה להסכמות עם הרשות,  ההסכמות כוללות הודאה של וולט כי הפעלת הקרוסלה היתה עלולה לפגוע בתחרות והיתה מנוגדת להוראות חוק התחרות הכלכלית, בהינתן שבתקופה הרלוונטית וולט פעלה תחת רסנים תחרותיים מוגבלים והתלות של מסעדות בשירותי השילוח שלה, בשים לב לגודלה של וולט ולהיקף ההזמנות באמצעותה, הייתה גבוהה. עוד הוסכם כי וולט תשלם סך של 8.5 מיליון ש"ח לאוצר המדינה. 

250/200 סייד בר + קובייה

הצו המוסכם פתוח להערות הציבור למשך 30 ימים, עד ליום 4 ביוני  2023, בטרם יוחלט אם להגישו לאישור בית הדין לתחרות. נוסח הצו המוסכם מפורסם בקישור הבא: 

https:/www.gov.il/he/Departments/legalInfo/draftord-wolt

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה