ועדת הכלכלה הוסיפה למכסות החלב; שטראוס לא תעלה מחירים

ועדת הכלכלה אישרה תקנות שיסדירו חלוקת תוספת 68 מיליון ליטר למכסות החלב לשנת 2018; במקביל, שטראוס לא תעלה מחירים בכלל מוצרי החברה

לא מעלה מחירים. אייל דרור, מנכ"ל שטראוס ישראל | צילום: סיוון פרג'

כפי שפורסם ב'ביזנעס', קבוצת שטראוס, חברת המזון השניה בגודלה לא תעלה מחירי מוצרי חלב שבייצורה, למרות ההעלאה של יתר החברות המובילות בענף החלב. ההודעה הרשמית שהגיעה מודיעה כי אין בכוונת החברה להעלות מחירים לפחות עד סוף השנה.  ההחלטה כוללת את מוצרי עלית, יד מרדכי וכמובן את כלל מוצרי המחלבות של שטראוס ויטבתה. זאת על אף ההתייקרות במחיר המטרה של החלב בכ-10% מינואר בשנה שעברה.

יצויין כי כ-80% ממוצרי 'שטראוס' אינם בפיקוח ועל כן, הרווחיות על יתר המוצרים מאפשר את אי ההעלאה שהחברות האחרות נאלצו לבצע במוצרים שאינם מפוקחים כדי לכסות על גרעונן מהמוצרים המפוקחים תחת ועדת המחירים.

לדברי אייל דרור, מנכ"ל שטראוס ישראל: "לקחנו על עצמנו לעשות כל מאמץ שלא להעלות מחירים ובשנים האחרונות אף הורדנו את המחיר של חלק ממוצרינו. כדי שנוכל לשמור על רמת מחיר קבועה גם בעתיד, נדרשת התגייסות של שותפים נוספים בשרשרת המזון".

לצד ההבטחה שלא להעלות מחיר, החברה ביצעה בשנים האחרונות שורה של הפחתות מחיר במוצרים כמו חלב ושוקו יטבתה, מעדני חלב,  טבלאות שוקולד של עלית, יוגורטים של דנונה, חטיפי אנרג'י ושוקולדים ומאפים ללא סוכר.

ובתוך כך, ועדת הכלכלה של הכנסת, בראשות ח"כ איתן כבל, אישרה אתמול את תקנות תכנון משק החלב, העוסקות במדיניות הפיתוח לשנת 2018 בענף הבקר ובענפי הצאן, שהגיש משרד החקלאות. התקנות מסדירות את האופן בו תוקצה תוספת של 68 מיליון ליטר למכסת החלב, מעבר למכסה הכללית ל-2018 שעומדת על 1,568 מיליון ליטר, בין יצרני החלב הקיימים וליצרנים חדשים בשנת 2018 בענף הבקר והצאן.

התקנות שאושרו שומרות על חלוקת המכסות הקיימת בין היצרנים בקיבוצים (58% מהמכסות) למושבים (42% מהמכסות) ונותנת העדפה ליצרנים הקטנים במושבים וליישובי עוטף עזה, והיו"ר כבל אמר כי בכוונתו להמשיך להילחם בשיניים על קיומו של המשק המשפחתי בכל ענפי החקלאות.

כתיבת תגובה