זה בדרך: הניסוי בכלי רכב אוטונומיים – לחקיקה ממשלתית

לראשונה בישראל: חקיקה תאפשר לבצע ניסויים בכלי רכב אוטונומיים ללא נהג • השרה רגב: "ישראל נמצאת בחוד החנית בתחום התחבורה החכמה והאוטונומית. החקיקה החדשה תמקם אותנו בין המדינות המובילות בעולם בתחום הרכב האוטונומי"

רכב אוטונומי שהציגה מרצדס בתערוכת דטרוייט | צילום: shutterstock

צעד ענק לקידום הרכב האוטונומי בישראל: שרת התחבורה מירי רגב מקדמת חקיקה ראשונה מסוגה שתאפשר לבצע ניסויים בכלי רכב אוטונומיים ללא נהג. כיום, כל הניסויים בישראל מבוצעים עם נהג בקרה ברכב.

החקיקה תאפשר עליית מדרגה משמעותית בכל הנוגע לניסויים ולפעילות של חברות טכנולוגיות מובילות בישראל, שיוכלו לבצע ניסויים מתקדמים ולהפעיל כלי רכב אוטונומיים, ללא נהג. כלי רכב אלה ישמשו להסעת נוסעים בתשלום, באמצעות יישומון.

250/200 סייד בר + קובייה

השרה רגב ציינה כי ישראל נמצאת בחוד החנית בתחום התחבורה החכמה והאוטונומית, וכי החקיקה החדשה תמקם אותה בין המדינות המובילות בעולם בתחום זה. לדבריה, החקיקה היא צעד משמעותי נוסף שיאפשר ביצוע ניסויים מתקדמים יותר בתחום הרכב האוטונומי. עוד ציינה השרה, כי ביצוע הניסויים הוא שלב חיוני שנועד לאפשר בעתיד את הרחבת אפשרויות הנסיעה של הציבור בתחבורה ציבורית או שיתופית בכלי רכב אוטונומיים.

החקיקה תרחיב את סמכותה של שרת התחבורה לקבוע את התנאים בהם ניתן יהיה לבצע ניסויים ברכב אוטונומי ללא נהג. כמו כן, היא תעודד חברות הפועלות בתחום הרכב והתחבורה החכמה להקים ולהפעיל מוקדי מחקר ופיתוח, ותאיץ את הפעילות הכלכלית של התחבורה החכמה.

סוכם כי בתוך 90 יום צוות מקצועי בראשות מנכ"ל משרד התחבורה יגבש חקיקה שתאפשר אסדרה קבועה של כלי רכב אוטונומיים, ותאיץ את חזון הרכב ללא נהג. בצוות ישתתפו גם נציגים של משרד ראש הממשלה, האוצר, המשפטים, המשטרה ורשות החדשנות.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה