15 מיליון בשנה לעובדי שע”מ – כדי לאפשר דיגיטציה לאזרחים

הושגו סיכומים בדרך להסכם קיבוצי לעובדי יחידת שע”מ ברשות המסים – בעלות של 15 מיליון שקלים לשנה – בהסכם שיהיה בתוקף למשך שש שנים | מנהל רשות המסים ערן יעקב: “הסכם היסטורי שמעניק לעובדים הישגים מרשימים בתקופה קשה” | האם ההישגים המרשימים האלה לא קצת על חשבון האזרחים? תלוי את מי שואלים

חתימת ההסכם עם יחידת שע"מ ברשות המסים | צילום: דוברות ההסתדרות

משרד האוצר, ההסתדרות, רשות המסים וועד עובדי יחידת שע”מ (שירותי עיבוד ממוכנים) הגיעו להבנות וסיכום דברים לקראת חתימת הסכם קיבוצי מיוחד לעובדי היחידה. לפי ההבנות, בהסכם שיהיה בתוקף למשך שש שנים, יינתנו תוספות שכר בהתאם להשלמת פרויקטים וכן יוקם דירוג חדש בשע”מ (יחידת IT של רשות המסים) במסגרתו יתאפשר להעסיק עובדים במקצועות טכנולוגיים, והצדדים יפעלו לחתימה על הסכם קיבוצי דירוגי בעניין – והכל במטרה לשפר את השירות לאזרח, לאפשר יציבות ביחסי העבודה ולהאיץ תהליכי דיגיטציה בשע”מ.

עוד נקבע כי עובדים שנקלטו בשע”מ עד סוף מארס 2017 יקבלו במהלך תקופת ההסכם תוספת שכר כוללת של 15% במספר פעימות, בהתאם להשלמת אבני דרך הכוללות השלמת פרויקטים ושינוי מבנה ארגוני. כן יקבלו העובדים הללו שני מענקים חד-פעמיים.

250/200 סייד בר + קובייה

עובדים שנקלטו בשע”מ החל מאפריל 2017 יקבלו בתקופת ההסכם תוספת שכר כוללת של 9%, בהתאם להשלמת אבני דרך הכוללות השלמת פרויקטים ושינוי מבנה ארגוני. כמו כן יהיו זכאים עובדים אלו למענקי עידוד מצוינות על בסיס תפוקה והערכות עובדים בהתאם למועדים הקבועים בהסכם. המודל ייקבע על-ידי המדינה בתוך שנה מיום החתימה על ההסכם הקיבוצי.

המענקים יינתנו לעובדים שביום החתימה על ההסכם הקיבוצי השלימו לפחות 12 חודשי העסקה באחד הדירוגים: מינהלי, מח”ר, הנדסאים וטכנאים, מהנדסים. המענק הראשון יהיה בסך של 9,000 שקל, והמענק השני יעמוד על 2,000 שקל. במועד סיכום הדברים נקבע כי העובדים הזכאים למענק הראשון יקבלו 4,500 שקל על חשבון חלקו הראשון של המענק.

כן סוכם כי רשות המסים תקצה בכל אחת משש השנים הקרובות 100 אלף שקל עבור רווחת עובדי שע”מ, וסוכם על שירותים חיוניים שיוחרגו משביתות.

לפי חישוב שערך נתי טוקר ב’דה מרקר’ מדובר בתוספות שיעלו לרשות המסים (קרי: לקופת המדינה) עוד כ-15 מיליון ש”ח בכל שנה(!). מתברר כי יחידת שע”מ, בעיקר, מנעה עד כה אפשרויות דיגיטציה ונגישות קלה יותר למערכות המחשוב של רשות המסים, כיוון שרצו לשמר את מעמדם. עכשיו, כשמעמדם שודרג, אלי תוכל לצאת לדרך רפורמה ושינוי ארגוני שרשות המסים כה זקוקה לו. לפי טוקר, “כבר כיום העובדים שקרובים לקופה הציבורית נהנים ממנה יותר מאחרים. עובדי רשות המסים מרוויחים שכר ממוצע של כ-19 אלף שקל בחודש, בעוד השכר הממוצע בשירות המדינה הוא כ-16 אלף שקל בחודש. עובדי יחידת שע”מ מושכים את הממוצע של רשות המסים כלפי מעלה, עם שכר ממוצע שמתקרב ל-22 אלף שקל בחודש. השכר הגבוה יחסית מוסבר בכך שמדובר בעובדי מחלקת IT, שדורשים מומחיות ספציפית”. לפי ההסכם החדש, פערי השכר האלה עומדים להתרחב עוד יותר, כפי שצויין לעיל.

Inner article

הממונה על השכר באוצר קובי בר נתן: “הסכם זה הוא אבן דרך משמעותית בעשייה של האגף לטובת שיפור הפריון במשק. ההסכמות מאפשרות גמישות רבה יותר בהעסקת אנשי מיחשוב, ומבטיחות קידום תהליכי דיגיטציה ברשות המסים לטובת שיפור השירות לעצמאים ושכירים במשק”.

מנהל רשות המסים ערן יעקב: “זה הסכם שמצעיד את רשות המסים קדימה, משתלב בתוכנית האסטרטגית שלה ולוקח אותה למקומות חדשים, לתפיסת הפעלה המבוססת על שירות ואכיפה מתקדמים. מדובר בהסכם היסטורי המעניק לעובדים הישגים מרשימים בתקופה קשה זו. אני מודה לכל העוסקים במלאכה שעשו פה מהפכה אמיתית”.

יו״ר ועד עובדי שע”מ דודו דורון: ״אני מודה ליו”ר ההסתדרות ארנון בר-דוד על הגיבוי והתמיכה לאורך כל הדרך. האמון ההדדי בין הנושאים ונותנים הביא אותנו לחתימה על הסכם טוב ונכון שיאזן את שע”מ. אני מבקש גם להודות למנהל רשות המסים ערן יעקב, למנהל שע״מ אריה רימיני, למשנה למנהל רשות המסים ומנהל המכס כפיר חן ולחברי הוועד”.

יו”ר ההסתדרות ארנון בר-דוד: “מדובר בהסכם מאוזן ופורץ דרך. כל הנוכחים פה קיבלו החלטות נכונות, אך לא פשוטות. ההסכם מעניק לעובדי שע”מ תוספות שכר, מענקים, תוכנית לעידוד מצוינות ועוד. עובדי שע”מ יכולים להיות גאים בוועד שלהם שגילה אומץ בלתי רגיל והפגין מנהיגות ומקצועיות. אני מברך את כולם על ההסכם שיעניק ליחידה חזון, אופק ותוחלת”.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה