זוז פאוור תקים עמדת טעינה עם חב' החשמל של ניו יורק

כחלק מהיערכות NYPA – חברת החשמל של מדינת ניו יורק, לאתגרים הצפויים בשנים הקרובות עם המעבר לרכבים חשמליים: זוז פאוור חתמה על הסכם שת"פ עם NYPA, לפרויקט הקמה והדגמה של עמדת טעינה אולטרה-מהירה | העמדה תפעל על בסיס טכנולוגיית החברה, במימון של כ-900 אלף דולר | המטרה: פיתוח עמדות טעינה אולטרה מהירות ללא מגבלות הספק של רשת החשמל

עמדת טעינה של זוז | צילום באדיבות zooz

חברת זוז פאוור (לשעבר צ׳קראטק) מדווחת הבוקר כי התקשרה עם חברת החשמל של מדינת ניו יורק NYPA (New York Power Authority), שהינה חברת החשמל הגדולה בארה"ב, בהסכם פיתוח, התקנה, הטמעה והדגמה של הטכנולוגיה והמוצר של החברה, כתשתית לטעינה אולטרה-מהירה של רכבים חשמליים, במיקומים בהם רשת החשמל מוגבלת בהספק, וזאת כחלק מההיערכות של חברת החשמל לאתגרים הצפויים בשנים הקרובות, לאור הדרישה לפריסה נרחבת של עמדות טעינה אולטרה-מהירות.

על פי ההסכם צפויה החברה להקים ולהדגים, במימון NYPA בהיקף של כ-900,000 דולר במספר תשלומים תלויי אבני דרך, עמדת טעינה אולטרה-מהירה, המבוססת על מאיץ הטעינה (Power Booster) החדש של החברה, ה- ZOOZTER-100 (בקונפיגורציה אמריקאית).

הצדדים התקשרו בהסכם זה לאחר זכייתה של חברת ZOOZ  בתחרות חדשנות אנרגיה חכמה ניו-יורק – ישראל, לשנת 2022, שמובלת במשותף ע"י NYPA ו- ISEA (Israel Smart Energy Association).

מטרת הפרויקט היא לקדם ולפתח פתרונות לטעינה אולטרה-מהירה של רכבים חשמליים על מנת לאפשר תפוצה רחבה של מטענים מהירים במדינת ניו יורק, על אף מגבלת ההספק של רשת החשמל – זאת כחלק מהיערכות NYPA לאתגרים הצפויים בשנים הקרובות עם המעבר לרכבים חשמליים. זוז פאוור מצדה, רואה בשת"פ זה צעד חשוב בתהליך החדירה של מוצריה לשוק האמריקאי, אשר בעידוד הממשל הפדרלי, נמצא בתהליך האצה של פריסת התשתיות הנדרשות למעבר לרכבים חשמליים.

חתימת הסכם השת"פ הינה בעקבות זכיה של ZOOZ בתחרות חדשנות לאנרגיה חכמה, בהובלת NYPA ו-ISEA ובנימוקי הזכייה נאמר: "הטכנולוגיה נבחרה בשל השפעתה החיובית על תעשיית הרכבים החשמליים, ועבור היתרונות הצפויים לטווח ארוך עבור תושבי ניו יורק".

לדברי מושלת מדינת ניו יורק, הגברת קאת׳י הוקול, ״שיתוף הפעולה של מדינת ניו יורק עם מדינת ישראל, כמוקד של חדשנות וטכנלוגיות אנרגיה ירוקה, יספק רעיונות ופתרונות פורצי דרך ושיחזקו את תשתית הרכבים החשמליים (EV) של ניו יורק, ובכך יעודדו אימוץ נרחב של EV ויסייעו לשפר את איכות האוויר ולהבטיח סביבה טובה יותר עבור הניו יורקרים."

לדברי  ג'סטין אי. דריסקול, מנכ"ל ונשיא NYPA, "שיתוף הפעולה עם ZOOZ יאפשר למדינת ניו-יורק להתקין יותר מטענים מהירים ביותר מקומות, מבלי להעמיס עוד על הרשת ובכך לאפשר ליותר תושבים של מדינת ניו-יורק לעבור לאמצעי תחבורה נקייה".

 

לדברי מנכ״ל החברה, בועז וייזר, "זהו כבוד עבורנו והזדמנות ענקית לשתף פעולה עם NYPA ולהדגים את היתרון בשימוש ב-Power Booster הקינטי (מבוסס גלגלי תנופה), ה- ZOOZTER-100, כפתרון ירוק ואמין שתומך ומחזק את רשת החשמל במקומות בהן היא מוגבלת בהספק ובכך מאפשר האצת פריסה נרחבת של עמדות טעינה אולטרה מהירות לרכבים חשמליים, בכל מקום. אנו עדים לאחרונה לתוכניות מענקים והשקעות משמעותיות בעולם, ובארה"ב בפרט, לטובת האצת הפריסה של תשתיות טעינה ציבורית אולטרה-מהירה מתוך הבנה שתשתית זו הינה קריטית להאצת המעבר לרכבים חשמליים. על רקע מגמה זו, אנו מאמינים ששיתוף פעולה עם NYPA, כחברת החשמל הגדולה בארה"ב והידועה כחברה חדשנית המטמיעה טכנולוגיות חדשות, יוביל גם לקוחות נוספים לבחון ולבחור בפתרון שלנו ובכך יאיץ את תהליך החדירה שלנו לשוק האמריקאי."

עם השלמת תהליך ההקמה החברה תדגים במשך כשנה הפעלה של מתקן הטעינה במגוון תרחישים שיוגדרו במשותף על ידי הצדדים. החברה תהיה אחראית, תוך שת"פ עם חברות מקומיות, לכל שירותי ההנדסה, ההקמה, התפעול והתחזוקה הקשורים למערכת ההדגמה בפרויקט. תקופת ההדגמה תחל לאחר עמידה בכל האישורים הרגולטורים הנדרשים, כולל תהליך הסרטיפיקציה של מתקן הטעינה, בפיקוח NYPA.

זוז פאוור תשלם ל-NYPA תמלוגים בשיעור חד ספרתי נמוך מתוך הכנסותיה בארה"ב ממכירה, דמי רישיון או דמי שימוש במוצר ושיפוריו, אשר היקפם לא יעלה בכל מקרה על סך המימון לפרויקט שניתן על ידי NYPA בפועל.

עוד נחתם בהסכם כי בהתאם לשיקול דעתה, רשאית NYPA לסיים את ההסכם בהודעה מוקדמת של 30 ימים בכפוף לשיפוי סך ההוצאות של החברה בהתאם לתקציב הפרויקט שתגיש החברה. כמו כן, כל אחד מהצדדים יהיה רשאי לסיים את ההסכם במקרים מקובלים שסוכמו.

מתקן הטעינה, שיוקם באתר NYPA, ישמש גם להדגמות לגורמים נוספים, העשויים להתעניין בפתרון שיציגו הצדדים במסגרת הפרויקט.

תגובה אחת ל: "זוז פאוור תקים עמדת טעינה עם חב' החשמל של ניו יורק"

  1. מערכת של 25 קוט"ש עולה בשמיים, קחו בפרומיל מזה סוללה של רכב של 50קוט"ש מבוססת קטודה ליתיום ברזל- תעשה אותו דבר – לאורך אלפי מחזורים בפחות מעשירית מחיר ובגודל של מכונת כביסה

כתיבת תגובה