זוכי מחיר למשתכן יבחרו דירה באופן דיגיטלי?

משרד הבינוי והשיכון הוציא סקר ל-1,500 זוכי תכנית ‘מחיר למשתכן’ שטרם בחרו את דירתם, על מנת לברר איך הם מעוניינים לבצע את בחירת הדירה • נבדקת האפשרות לביצוע בחירת הדירות באמצעים מקוונים

זקוקים לדירה גם בימי המגפה | אילוסטרציה: אורי לנז, פלאש 90

משרד הבינוי והשיכון, הודיע לזוכי תוכנית ‘מחיר למשתכן’, כי בהנחיית שרת הבינוי והשיכון ד”ר שאשא ביטון, המשרד יפיץ סקר בקרב 1,500 זוכי מחיר למשתכן, שהליך בחירת דירתם הוקפא בשל הנחיות משרד הבריאות, כדי ללמוד את העדפותיהם בנושא ולסייע בהתאם.

הנחייה זו יצאה, כחלק מהיערכות משרד הבינוי והשיכון למצב, במטרה לתת מענה לזוכים ולקבלנים בתכנית מחיר למשתכן, שכנסי בחירת הדירות ותהליך שיוך הדירות שלהם, נדחו. חשוב לציין שהקפאת הליך שיוך הדירות עלול לעכב את המשך התהליך.

Box

על רקע ההקפאה, נבחנות בימים אלה אפשרויות מקוונות, לקיום הליך לבחירת דירות, תוך  שמירה על הנחיות משרד הבריאות, שיהיו בתוקף במועד בחירת הדירה. במקביל הופץ הסקר כדי להבין את רצון הציבור. הזוכים יתבקשו לענות על מספר שאלות קצרות, במטרה ללמוד האם הם מעוניינים בקיום הליך בחירת הדירה כעת, ואם כן – באיזה אופן.

הסקר יופץ בין הזוכים באמצעות הודעת סמס ודואר אלקטרוני והם יוכלו לענות עליו עד מוצאי שבת בשעה 22:00. לאחר מילוי הסקרים, גורמי המקצוע במשרד ילמדו וינתחו את התשובות במטרה לתת לזוכים מענה הולם בכפוף להנחיות משרד הבריאות. בסיום ניתוח התשובות, משרד הבינוי והשיכון ישקול את המשך הצעדים בנושא, ויעדכן את הזוכים והקבלנים בהתאם.

נזכיר כי המשרד מאפשר לזוכים מעוניינים לחתום על חוזים גם בימים אלה, ביחס לדירות מחיר למשתכן שנבחרו לאחרונה. יחד עם זאת, זוכים של יכולים או רוצים לחתום על חוזים כעת, הורתה השרה שאשא ביטון לקבלנים שלא לחייבם לעשות זאת.

Inner article

שרת הבינוי והשיכון, ד”ר יפעת שאשא ביטון ואלעזר במברגר, מנכל משרד הבינוי והשיכון ברכו על ההחלטה ואמרו כי הם ממשיכים במאמצים להקל על שוק הנדל”ן ועל רוכשי הדירות שזכו לדירה במחיר מוזל. אריאל רוזנברג, ראש אגף שיווק הוסיף כי “ענף הבנייה הוגדר כענף חיוני, ואנו בוחנים כיצד לאפשר ליזמים ולזוכים, בהתאם לתוצאות הבדיקה, לממש את הזכייה שלהם גם במצב העכשווי של המשק”.

לטובת גולשי ‘ביזנעס’ מצ”ב לינק הסקר: https://survey.gov.il/he/bechirat-dira.

Inner

תגובה אחת ל: "זוכי מחיר למשתכן יבחרו דירה באופן דיגיטלי?"

 1. הקורונה תוריד את מספר האנשים, אולי זו תוכנית הדיור, וכך בקצב מדבק ירדו גם מחירי הדירות.
  חבל. כי חיכיתי 28 חודשים מהזכייה שלי ואפילו היתרי בנייה אין.
  אבל אם בימים בריאים כתיקונם אין תקנה, קל וחומר שבעתות משבר פוליטי וקורונה.
  למה אין היתרי בניה, איש לא אומר. לא משרד השיכון. לא הקבלן והיזם. ולא העירייה.
  הזוכים התרגלו… קולם, הרי, לא נשמע.
  שמע ישראל, לא כל זכייה היא באמת זכייה.
  אם הקורונה תכה בנו, לפחות הספק יגמר.
  אולי יצאו כבר הגרלות חדשות לבקרים, לקברים
  נמאס כבר.

כתיבת תגובה