זו הדרך למפרץ: המפה הכלכלית החדשה שנפתחת

לקראת החתימה על הסכמי השלום הרשמיים עם איחוד האמירויות ובחריין, ‘ביזנעס’ סוקר את האופציות הכלכליות והתיירותיות שמציעות האמירויות ובחריין • וטרנד הטיסות הפרטיות מציף את הרשת, לפני שהטיסות הסדירות יחלו לשנע תיירים בהמוניהם למדינות המפרץ

המטוס שיצא מתל אביב לאבו דאבי בפעם הראשונה | צילום: תומר נויברג, פלאש 90

האופטימיות הישראלית נהנית לחגוג בימים אלה את הסכם השלום עם איחוד האמירויות ובחריין וההרגשה היא כשלום אוטופי מושלם. העובדות הקשות של הכלכלי הישראלית העכשווית נעלמות. מה שווה לבעל עסק שכבר חצי שנה מקרטע ועכשיו הטילו עליו עוד סגר חגים שיש הסכם שלום עם בחריין? במה יועיל הסכם שלום עם איחוד האמירויות למפוטר המצוי שעומד כעני בפתח החגים – ולא כמטאפורה?

כך או כך, העיתונות הישראלית יוצאת מגדרה בימים אלה לספר על האטרקציות התיירותיות שיש לאיחוד האמירויות ולבחריין להציע. “נפתח פוטנציאל עצום לקהל הישראלי”, אומר ל’גלובס’ רונן קרסו, מנכ”ל איסתא הולידייס, “כ-13 מיליון תיירים מבקרים במדינה מידי שנה. לבחריין יש פוטנציאל להפוך ללהיט לנופשים הישראלים, עלות המלונות אינה גבוהה, היא נמוכה מאלו שבדובאי וניתן יהיה להציע חבילות לקהל הרחב במחירים זהים לאלו שבקייב, בודפשט או פראג, במחיר שינוע סביב 500 דולר לטיסה ושלושה לילות במלון מרשת סופיטל חמישה כוכבים על בסיס ארוחת בוקר”. 

הסכם השלום עם איחוד האמירויות ובחריין ייחתם מחר באירוע בבית הלבן בוושינגטון, במעמד נשיא ארה”ב דונלד טראמפ ושרי החוץ של המדינות. אולם כבר כעת מתחילים להיחתם מזכרי הבנות לשיתופי פעולה. שלשום (א’) נחתם מזכר כזה בין מכון ויצמן למדע בישראל ובין האוניברסיטה לבינה מלאכותית על-שם מוחמד בן זאיד באיחוד האמירויות. 

גם קבוצת אליוט ישראל, רואי חשבון קיימה מפגש עבודה דיגיטלי בין צוותים מישראל ואיחוד האמירויות על מנת לקדם שיתופי פעולה ונהלי עבודה משותפים לעתיד. הקבוצה המורכבת מ- 25 משרדי רואי חשבון עצמאיים בפריסה ארצית, וחברה ב-  Alliott  Global Alliance הבינלאומית, הודיעה כי היא בדרך להסכם לשיתוף פעולה עם נציגות  Alliott באיחוד האמירויות.

אורי בארי, יו”ר קבוצת אליוט בישראל אמר כי “שיתוף הפעולה האמור הוא חלק משיתופי פעולה נרחבים בין משרדי אליוט בישראל למשרדי הקבוצה בכ- 80 מדינות ברחבי העולם לטובת לקוחות משרדי אליוט בישראל ולטובת קידומה של הכלכלה הישראלית”.

בין קטאר לסעודיה

בחריין היא מדינת אי בשטח של 765 קילומטרים היושבת במפרץ הפרסי בין קטאר לערב הסעודית (עם גשר לערב הסעודית באורך 30 ק”מ). חלקה מורכב מאיים מלאכותיים, בירתה היא מנאמה (Manama) ומספר תושביה כ-1.7 מיליון תושבים. מדובר באחד המרכזים הכלכליים הגדולים ביותר במזרח התיכון, בזכות מצבורי הנפט האדירים שיש בשטחה, אך לא רק, החל משנת 2000 נפתחה המדינה לכלכלה חופשית ומגוונת בעידוד ממשלתי, מה שהוביל להתפתחות בנקאית, תיירותית ותעשייתית.

בחריין קיבלה את עצמאותה מאוחר יחסית והיא הייתה נתונה תחת שלטון בריטי עד שנת 1971. השפה הרשמית בבחריין היא ערבית, האקלים מדברי וצחיח, ומזג האוויר שרבי והמטבע הרשמי הוא דינר בחרייני. מחירו יקר יותר מכפול מהדולר האמריקאי, כ-9.10 לדינר בחרייני אחד. כדאי גם לדעת שבבחריין קיימת קהילה יהודית קטנה המונה עשרות אנשים היחס אליהם טוב והם מקבלים אפשרויות שוות לצמוח ולשגשג במדינה.

שדה תעופה בינלאומי פועל בבחריין, ‘נמל התעופה הבינלאומי של בחריין’. השדה נמצא באי מוחארק צפונית לעיר הבירה מנאמה וחברת התעופה הלאומית ‘גולף אייר’ (Gulf Air) המחזיקה בין היתר מטוסי איירבוס 330 ודרימליינר בואינג 787. 

ממציאה את עצמה מחדש

אם חשקה נפשכם לעשות עסקים עם בחריין כדאי שתדעו שהיא מציעה מס חברות של 0%, ובניגוד למדינות אחרות באזור, היא מאפשרת לזרים להחזיק ב-100% מהחברה שהקימו בממלכה. בחריין זינקה השנה ב-19 מקומות במדד קלות עשיית העסקים של הבנק העולמי לעומת 2019 והגיעה בקלות למקום ה-43. לזכותה נזקפות הרפורמות המתקדמות בעיקר בבנקאות ובשירותים הדיגיטליים.

בדיווח ב’דה מרקר’ מצאנו שבשנה שעברה הציגה בחריין חממה לחברות פינטק (פינטק ביי), שבמסגרתה היא מעניקה להן משרדים ומקיימת אירועים בהשתתפות בכירי תעשיית הפיננסים העולמית. מנכ”ל החממה ח’אלד סעד אמר בשיחה עם רויטרס כי היא תעניק לכלכלת המדינה ‘תרומה אדירה’, אך הודה כי עדיין קשה להעריך את השפעת הפרויקט.

באיחור ניכר אחרי שכנותיה, בחריין מנסה להמציא את עצמה מחדש. המדינה מנסה לשווק את עצמה כבירת הפינטק של המזרח התיכון וצפון אפריקה, והקידום האגרסיבי של מגזר הפינטק עשוי להעניק הזדמנויות עסקיות גם לחברות ישראליות. עם זאת, על פי הדיווח, מנאמה עדיין אינה מהווה תחרות ממשית למרכז הפינטק הישראלי בתל אביב, והיא מדורגת במקום ה-153 ברשימת מרכזי הפינטק הגדולים בעולם של חברת המחקר בתחום הפינטק פיינדאקסבל. לשם השוואה, תל אביב מדורגת במקום ה-18 במדד, אחרי שצנחה 12 מקומות מ-2019.

אזור סחר מקוון

הצניחה במחירי הנפט, שהחלה ב-2014, פגעה באופן קשה בהכנסות המדינה. לצד זה מאגרי הגז והנפט שלה מידלדלים במהירות, והערכות מדברות על כמות המספיקה לעוד 10–15 שנים בלבד. על פי תחקיר ב’דה מרקר’ ב-2007, לפני פרוץ המשבר הכלכלי העולמי, צמחה בחריין, מדינה של כ-1.5 מיליון תושבים, ביותר מ-8%. היא לא הצליחה לחזור לשיעורי הצמיחה האלה בשנים האחרונות, וב-2019 צמחה ב-1.8%, לעומת צמיחה של 2% ב-2018.

על פי הדיווח, במסגרת התוכנית הכלכלית הטילה בחריין מע”מ של 5% וקיצצה בסובסידיות הממשלתיות על מים וחשמל, אך כדי לשמש יעד אטרקטיבי לחברות בינלאומיות, היא התעקשה שלא להעלות את מס ההכנסה ואת מס החברות, ובתוך כך המשיכה לפתח את ענף התיירות. לפי נתונים שפורסמו באוגוסט על ידי משרד האוצר והכלכלה הלאומית, הכנסות המדינה צנחו במחצית הראשונה של השנה ב-29% ל-910 מיליון דינר בחרייני (2.4 מיליארד דולר). ההכנסות מנפט צנחו ב-35%, ענף התיירות שותק כמעט לחלוטין, והגירעון התקציבי טיפס ל-797 מיליון דינר בחרייני, זינוק של 98% ביחס לתקופה המקבילה ב-2019.

דגלי ישראל ואיחוד האמירויות בכבישי נתניה לאחר ההכרזה על הסכם השלום | צילום: פלאש 90

סוכנות דירוג האשראי S&P חוזה שכלכלת בחריין תתכווץ השנה ב-5%, אך תשוב לצמוח בשנה הבאה ב-3.5% – בתנאי שתמגר את המגפה.

החזון של בחריין הוא להפוך למרכז סחר מקוון אזורי. בשנה שעברה הכריזה אמזון כי היא מקימה מרכז חדש של שירות הענן שלה בבחריין, ובכך הפכה חברת הטכנולוגיה הגדולה הראשונה שפתחה במדינה מרכז חדשנות.

איך לעשות עסקים באיחוד האמירויות

איגוד לשכות המסחר יצא ביוזמה ייחודית ללמד את הישראלים איך באמת עושים עסקים באיחוד האמירויות ובמדינות המפרץ בכלל: התרבות העסקית המקומית, חוקי הסחר והלוגיסטיקה, תחזיות כלכליות, והפוטנציאל הענק ב- Ecommerce.

האיגוד מציע סדרת הרצאות שיעבירו מומחים בתחום, כאלה שכבר השיגו דריסת רגל משמעותית באיחוד האמירויות: פז תובל, מנכ”ל חברת אוויה מדיקל טכנולוג’יס המתמחה בניהול והפצה של מכשור רפואי במזרח התיכון; עמיר דמרי, בעלים ומנכ”ל של קבוצת סיגמאי משרדי סחר ושילוח בינלאומי; אלירן מלול, בעלים ומנכ”ל של חברת Arab Markets הפועלת לקידום האינטרסים של חברות ישראליות בדובאי ואבו דאבי; יצחק גל, מכון תווים- מומחה לכלכלה ופיתוח עסקים בשווקים הערביים; ושלומי נידם, בעלים ומייסד של קבוצת נידם, מומחה אי-קומרס, אחד מהמוכרים הגדולים באמזון, עושה עסקים באיחוד האמירויות כ-10 שנים.

Inner article

לדברי זאב לביא, סמנכ”ל קשרים בינלאומיים ופיתוח עסקי באיגוד לשכות המסחר: “לשכת המסחר גאה לשמש גשר לחברי הלשכה המעוניינים לאתר הזדמנויות ועסקים באיחוד האמירויות. ההסכם החדש מאפשר לנו לעשות זאת באמצעות הרשת הגלובלית של לשכות מסחר וארגוני סחר, שאנו בלשכת המסחר לוקחים בה חלק פעיל ומוביל. יש עניין רב מצד עסקים ישראלים לקחת חלק בשוק החדש שנפתח באיחוד האמירויות, אך לא פחות חשוב, יש עניין והתרגשות גדולה גם מצד הקהילה העסקית באיחוד האמירויות שמעוניינת לגלות הזדמנויות בישראל”.

תיירות מערבית במפרץ

הישראלי המצוי ששבע מטיולים במדינות הים התיכון ובמדינות מזרח אירופה, אמור להתנפל על הצעות התיור במדינות המפרץ. המדינה מציעה איחוד מרגש ומפעים של ישן וחדש וההערכה של איסתא היא שפוטנציאל התיירות לשלוש המדינות דובאי, בחריין ואבו דאבי הוא של כרבע מיליון ישראלים לשנה.

הבשורה הגדולה שתעשה שינוי של ממש בהרגלי הנופש היא בתיירות חורף. “אם עד עתה היה צריך לטוס לתאילנד או זנזיבר הרחוקות והיקרות על מנת ליהנות מקרני השמש בחודשים נובמבר-מרץ, הרי שעתה אפשר יהיה לטוס בחורף לשלושה יעדים קרובים זולים וחמים”, אומר ל’גלובס’ רונן קרסו, מנכ”ל איסתא הולידייס.

אוכל כשר עדיין לא מוצע שם אבל האטרקציות ממתינות לישראלים שיבואו (וילכלכו כמו בכל העולם…). אביב בצון מ-mako מדווח כי מנאמה היא עיר מערבית לכל דבר, עם מספר מוזיאונים גדולים ומרתקים לצד מתחמי קניות מפוארים וסניפי מזון מהיר מערביים. כך למשך ניתן למצוא בבחריין את מרכז הסחר העולמי בחריין – ‘מגדלי התאומים’ של בחריין במנאמה. בנייתם הושלמה בשנת 2008 והם מכילים שני גורדי שחקים זהים בגובה 240 מטרים כל אחד ומחוברים זה לזה באמצעות שלוש טורבינות רוח גדולות.

תיק רפואי מנוטר

מצודת בחריין – אתר מורשת עולמי, שידוע גם בשם קלעת אל-בחריין, או המצודה הפורטוגזית שנבנתה לפני כ- 3000 שנים וכיום היא משמשת כמוזיאון פתוח מרהיב; המוזיאון הלאומי שהוקם בשנת 1988, והיה למוזיאון המודרני הראשון במפרץ. על פי הדיווח, המוזיאון מציע גם הפלגת סיור קצרה לשביל הפנינים של בחריין, אתר מורשת עולמית שמציע הצצה נדירה לתעשיית הפנינים של המדינה במאה ה-19. יש גם את עץ החיים – אחד מאתרי התיירות הפופולריים בבחריין, שממוקם כ-40 ק”מ דרומית למאנמה, בלב המדבר. מדובר בעץ בן 400 שנה שענפיו מגיעים לגובה של כעשרה מטרים ושורשיו יורדים לעומק של כחמישים מטרים. איש אינו יודע כיצד העץ שרד וצמח בסביבה מדברית נטולת גשמים ומשקעים וההסבר המדעי הוא שהעץ למד לספוג את לחות של גרגרי החול שמסביבו. עשרות אלפי תיירים מגיעים מדי שנה לחזות בפלא הטבע ולהצטלם איתו.

הסכם השלום עדיין לא הביא לטיסות ישירות לבחריין. כשהן יתקיימו, מדובר יהיה בטיסה בת פחות משעתיים וחצי, זאת בזכות אישור המעבר מעל ערב הסעודית. כדאי לדעת שהתיירים הישראלים יהיו חייבים בהוצאת אשרת שהייה (ויזה) המתירה שהייה של עד חודש אחד.

פרט נוסף שכדאי שתדעו לפני הגיחה לבחריין, במדינה יש רשימה מתעדכנת של תרופות המוגדרות כאסורות לצריכה ואחזקה, גם אם ניתנו במרשם רופא. סביר להניח שמשרד החוץ ידאג לרכז את הנושא מול משרד הבריאות הבחרייני, המכס או שדה התעופה.

נוסיף כי קבוצת אמסלם תיירות ונופש הישראלית חנכה לראשונה את מחלקת איחוד האמירויות ואתמול (ב’) נחת בדובאי מטוס פרטי בטיסה ישירה מתל אביב שהטיס משלחת אנשי עסקים בכירים. את המטוס מסוג בואינג 737-500 מחודש הכולל 60 מושבי ביזנס קלאס מפנקים, החכירה קבוצת אמסלם תיירות ונופש והוא הוטס אמש במיוחד מלונדון לארץ לטובת המשימה. 

יעקב אמסלם בעלים של קבוצת אמסלם תיירות ונופש אמר, כי “מהמקום של אחריות מלאה ללקוחותינו, עברנו לילה לבן שהתחיל בדאגה שהמטוס יעמוד בלוחות הזמנים כך שיצא מלונדון ויגיע לתל-אביב בזמן, יאסוף את הנוסעים שלנו על ציודם, עם מזון ושתיה בתפריט מותאם וברוח ישראלית. נמשיך לעשות במסירות רבה עבור לקוחותינו”.

גם חברת קאווה גרופ מציעה כבר עכשיו מטוסי מנהלים לדובאי ואבו דאבי: מטוס מנהלים קטן במחיר של 15-17 אלף יורו למטוס, טיסה לדובאי או אבו דאבי במטוס מנהלים בינוני תעלה 22-24 אלף יורו ובמטוס מתקדם וגדול יותר כבר תגיע ל- 35 אלף יורו. “ברוב המקרים המשלחות של גורמים מדיניים נעשות במטוסים מהדגמים הבינוניים, תלוי במספר הטסים.” כך לדברי, אראלה וטנשטיין מנכ”ל חברת קאווה גרופ, המתמחה בשירותי קונסיירז’ בינלאומיים ואקסלוסיביים.

טיסה פרטית | צילום קאווה גרופ

אראלה וטנשטיין, מנכ”ל קאווה גרופ, מוסיף: “ההסכם ההיסטורי עם איחוד האמירויות שייחתם היום בבית הלבן בוושינגטון מביא עימו עידן חדש גם לעולם התעופה והתיירות. זאת יחד עם הבשורה, שנתב”ג נשאר פתוח למרות הסגר והאופציה שקיימת היום לישראלים להגיע למדינות ויעדים ירוקים (כמו יון ובולגריה) בנוסף ליעדים החדשים. האופציה של טיסות פרטיות תופסת היום תאוצה ומאפשרת גם בסגר חופשה בחו”ל בכל תקופת החגים.”

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה