קבוצת שטראוס: זינוק של כ-25% ברווח הנקי ברבעון השני

ענקית המזון הישראלית שנאלצה לספוג 'ריקול' בחומוס של המותג האמריקאי שלה – 'סברה' – השלימה את רכישת חברת הקפה ולמרות הוצאות המימון רשמה זינוק ברווח הנקי שהסתכם ב—97.4 מיליון שקל

שטראוס. צילום: photobyphm | שאטרסטוק

קבוצת 'שטראוס' פרסמה את דוחותיה הכספיים לרבעון השני של השנה. מהדוחות עולה כי החברה רשמה זינוק דרמטי ברווח הנקי שהסתכם ב-97.4 מיליון שקל, זינוק של כ-25% לעומת הרבעון המקביל אשתקד.

הכנסות הקבוצה מהפעילות בישראל (שטראוס פועלת במדינות רבות) הסתכמו ב-737 מיליון שקל, עלייה של 3.4%. הרווח התפעולי הסתכם ב-66 מיליון שקל, עלייה של 4.4% מול הרבעון השני של 2016. החברה סיימה את רכישת מלוא הבעלות ב'שטראוס קפה' ומוקדם יותר השנה ב'שטראוס מים' ובעקבות הביצועים המוצלחים, הודיעה כי תחלק דיבידנד לבעלי המניות בסך 160 מיליון שקל.

מנכ"ל קבוצת שטראוס, גדי לסין, אמר עם פרסום הדוחות כי "התוצאות מהוות ביטוי ראשוני למימוש האסטרטגיה של הקבוצה, במסגרתה השלמנו את השליטה בחברות הקפה והמים, הגדלנו את אחזקותינו במיזם המשותף בסין ומכרנו את מקס ברנר. פעילות החברה בישראל ממשיכה לעלות על נתוני השוק, והישגי חברות הקפה והמים ראויים לציון ומייצרים לקבוצה שורות תחתונות חיוביות מאד".

כתיבת תגובה