ז’קט לד יאפשר לרוכב האופניים להציג תחושותיו באימוג’ים

האם ‘ז’קט Emoji’ חדש ישפר את ההבנה בין רוכבי אופניים לנהגים? • בחברת פורד מקווים שכן. החברה מפתחת ז’קט ייחודי עם תצוגת לד שיוכל להציג לנהגים בדרך, בדיוק מה רוכב האופניים חושב עליהם

כבר לא יצטרכו לרכב על המדרכה? | צילום: אור ירוק

יצרנית המכוניות פורד, הציגה אב טיפוס של ג’קט מבוסס אימוג’י (צלמית, בעברית תקנית), שנועד לשפר את התקשורת הלא מילולית, שבין רוכבי האופניים והנהגים בכבישים. אב הטיפוס החדש של פורד, אינו מוצע למכירה לפי שעה. הוא מיועד להראות כיצד ניתן להקל על מתחים בכביש, ולאפשר לרוכבים להראות לנהגים ביתר קלות ובהירות, מה הכוונות שלהם – וגם איך הם מרגישים.

הז’קט כולל פנל רשת LED, עם האימוג’ים הבאים:

250/200 סייד בר + קובייה בכתבה

חיצים ימינה ושמאלה; ואות ‘ מִפְגָּע’, שתסומן על ידי סימן תמרור משולש, ובו סימן קריאה.

רוכב האופניים יפעיל את הצלמיות, באמצעות שלט אלחוטי, המותקן על כידון האופניים.

כך, אם הרוכב מעוניין לפנות, ‘יאותת’ באמצעות ‘וינקר’ הלד, לכיוון אליו הוא מעוניין לפנות, וכאשר נהג חתך אותו, הוא יציג אימוג’י עצוב.

הז’קט נוצר בשיתוף עם פרויקט ‘שתף את הדרך’ של פורד, מאפשר לרוכבים לבטא את רגשותיהם ויוצר קשר רגשי חשוב, בינם לבין משתמשי דרך אחרים.

‘שתף את הדרך’ של פורד, מבקש לטפח הרמוניה בין משתמשי הדרך, ומדגיש את אמונתה של החברה, לאפשר לאנשים רבים יותר לרכוב על אופניים בבטחה, במיוחד לנסיעות קצרות. כך, רוכבי אופניים, אשר בדרך כלל צריכים להוריד יד מהכידון, כדי לתקשר עם הסביבה, יוכלו לתקשר באמצעות האימוג’ים האוניברסלים, כדי ל”שתף את הדרך”.

870/135 ליינר ארטקל

פורד גם הפיקה חווית מציאות מדומה עטורת פרסים, כדי שנהגים ורוכבי אופניים יוכלו להבין טוב יותר, את האתגרים במסעות זה של זה. ‘החלפת גלגלים’ מאפשרת לנהגים ורוכבי אופניים, לראות כיצד נהיגה ורכיבה לא מתחשבת, יכולה להיות מסמרת שיער – ואולי אף קטלנית – עבור חבריהם בדרכים. מחקרים ראשוניים מראים כי כל מי שצפה בסרט, אמר שישנה את התנהגותו.

על פי נציבות האיחוד האירופי, נהרגים מידי שנה כ -2,000 רוכבי אופניים בכבישי אירופה.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה