חברה בע"מ, חל"צ: אולי תפרקו? אוטוטו ההנחה מסתיימת

בסוף 2022 עתידה לפוג הוראת הפטור הקבועה בתקנות, המעניקה פטור מתשלום אגרה שנתית לחברות ושותפויות שיבצעו תהליך פירוק מרצון | כך תימנעו מתשלום אלפי שקלים עבור אגרות ועבור מתווכים המציעים ליווי בתהליך | ברשם החברות מבטיחים: טיפול מהיר בתוך ימים ספורים | ומה קורה בתחום החל"צ? אל תפספסו

חיסכון בכסף - פירוק מרצון של חברה או שותפות | מקור: צילומסך מהודעת רשם החברות

זה שווה לכם הרבה כסף: חברות הרשומות במרשם החברות, גם אם אין להן כל פעילות כלכלית, ואף אם אין להן תיקים ברשות המיסים, חייבות בתשלום אגרה שנתית וכן בהגשת דו"ח שנתי לרשם החברות. גם שותפויות הרשומות במרשם השותפויות חייבות בתשלום האגרה השנתית, גם אם אין להן פעילות כלכלית. זאת, כל עוד החברה או השותפות לא עברו תהליך של פירוק מרצון (המהווה "סגירתן").

Inner article

בעוד כחודשיים וחצי, ב-15 לפברואר, תסתיים תחולת הוראת הפטור הקבועה בתקנות. המשמעות היא שללא הגשת דוח המפרק עד למועד זה, לא ניתן יהיה ליהנות מהפטור הקיים כיום, שעשוי להגיע לאלפי ש"ח, והחברות לתועלת הציבור יחויבו בתשלום אגרה שנתית כתנאי לפירוקן גם עבור שנים בהן לא היתה פעילות כלכלית.

יחידת רשם ההקדשות קוראת לכל החברות לתועלת הציבור שאינן פעילות, להתחיל באופן מיידי בתהליך פירוק מרצון וליהנות מהפטור מתשלום בטרם יסתיים.

להגשת בקשת פירוק

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה