“חברות ישראליות הן מועמדות למיזוג עם פירמות שירותים”

בכירים של גרנט ת’ורנטון שביקרו בארץ אמרו כי לישראל יתרונות רבים בשוק הגלובלי. היועץ המשפטי של הפירמה אמר כי חברות ישראליות הן מועמדות טבעיות למיזוג עם פירמות שירותים מקצועיים

מועמדות טבעיות. ליכטנשטיין. צילום: יח"צ

דניאל ליכטנשטיין, היועץ המשפטי של Grant Thornton International, ביקר השבוע במשרדי ‘פאהן קנה ושות” ואמר כי “חברות שירותים מקצועיים הן בעצם חברות טכנולוגיה שמנהלות נתונים, ממירות אותם לפורמטים שימושיים ומפענחות אותם בדרכים שמוסיפות ערך ללקוחות שלהן. לכן נראה יותר שיתופי פעולה ומיזוגים בין חברות טכנולוגיה לחברות שירותים בתחומי האסטרטגיה, ראיית החשבון והפיננסים”.

הוא הדגיש כי חברות טכנולוגיה ישראליות הן מועמדות טבעיות למיזוג עם פירמות שירותים מקצועיים, דוגמת פירמות ייעוץ, ראיית חשבון ושירותים פיננסיים. כאמור, ליכטנשטיין אמר את הדברים במהלך ביקור בפירמת רואי החשבון פאהן קנה ושות’. ליכטנשטיין ועמיתתו לריסה קייזר האחראית על פיתוח חברות ברשת באזור אירופה, ביקרו בישראל על מנת לקדם את שיתוף הפעולה וקשרי העבודה עם פירמת רואי החשבון ועם השוק הישראלי.

250/200 סייד בר + קובייה

קייזר התייחסה לאתגרים של חברות ישראליות וזרות הפועלות בעולם ואמרה כי “אחד הנושאים הקריטיים ביותר לכל החברות הממוקדות בשוק הגלובלי הוא אבטחת סייבר, ולישראל, שמאד מתקדמת בתחום הסייבר, יש יתרון בממד זה”.

רואה החשבון ניר ייני, שותף בפירמת פאהן, אמר כי כיום “קיימות אפשרויות רבות לסינרגיה בין חברות טכנולוגיה ישראליות לפירמות שירותים מקצועיים. אני מעריך שחברות טכנולוגיה ממגזרי הסייבר, האנליטיקה והאינטליגנציה המלאכותית יהיו המועמדות הטבעיות לשיתופי פעולה ולמיזוגים מסוג זה. אלה התחומים שיכולים לסייע לפירמות השירותים המקצועיים להפוך את שפע הנתונים שהן מנהלות לבעלי ערך ללקוחותיהן”.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה