חברי ועדת הכלכלה: רפורמת התח"צ – קשה ומעוותת

ח"כ משה אבוטבול יזם דיון בנושא הרפורמה בתח"צ | ""שרת התחבורה מרב מיכאלי מנותקת מהציבור" | ח"כ מקלב: אפליית הערים החרדיות זועקת. זו לא דרך שווה אלא מפלה ומנוכרת, מי שעמדה לנגד עיניכם הייתה תל אביב ולא ערי הפריפריה" | יו"ר ועדת הכלכלה: "אלחם בכל דרך לעצור את הרפורמה"

מיכאל ביטון בוועדת הכלכלה | צילום: דוברות הכנסת, נועם מושקוביץ

דיון טעון התקיים הבוקר בוועדת הכלכלה בנושא רפורמת 'דרך שווה' שמקדמת שרת התחבורה מרב מיכאלי, הפוגעת בערים החרדיות.

ח״כ משה אבוטבול (ש״ס) תקף את עליית מחירי התחבורה הציבורית בדיון שיזם בנושא בוועדת הכלכלה: "שרת התחבורה מרב מיכאלי מנותקת מהציבור, הרי תח״צ מיועד לצמצם את השימוש ברכב פרטי ולסייע לאוכלוסיות מוחלשות. טבלאות הנתונים מדברות בעד עצמן זו לא רפורמה אלא התייקרות שרק תבריח את המשתמשים המוחלשים מהתחבורה הציבורית״.

ח״כ אבוטבול הוסיף: ״אנחנו הח״כים כועסים על השרה שלא סופרת אותנו לא מתייצבת לדיונים ומשרדה אינו מעביר מידע ונתוני אמת לוועדה. פשוט עושים צחוק מהכנסת״.

ח"כ מקלב תוקף את אנשי האוצר והתחבורה: בחרתם לא קולגיאלית, ניסתם להסתיר את המידע מהכנסת. זו לא דרך שווה אלא מפלה ומנוקרת. לצערנו הפריפריה לא עמדה לנגד עיניכם, מה שהיה מול עיניכם הייתה תל אביב בלבד.

אנחנו רואים את אפליית הערים החרדיות זה מקומם, שתי הערים היחידות ברמת הדירוג החברתי כלכלי 1 שנפגעות מהרפורמה הזו הן ביתר עלית ומודיעין עלית". ח"כ מקלב הציג לחברי הכנסת את מפת הפריפריה המפלה את הערים החרדיות ואמר: "רואים את המפה ויש מובלעת של הערים החרדיות. שכנים שלהן, בעלי הכנסה גבוהה, נכללים במפת הפריפריה והיחידות שנמצאות במובלעת הן מודיעין עילית וביתר עילית. חשבתם לתת מענה באמצעות כרטיסי החופשי חודשי אך במקומות אלו כרטיסי החופשי התייקרו במאות אחוזים. מדובר באלפי שקלים בחודש למשפחה. רואים פה מגמה מכוונת כנגד הציבור החרדי וערי הפריפריה, שיפרתם את השירות למטרופולינים הגדולים ולא לפריפריה".

Inner article

 

בסיכום וסיום הדיון תקף במילים קשות יו״ר ועדת הכלכלה מיכאל מרדכי ביטון (כחול לבן) את שרת התחבורה ואת אנשי משרדה על התעלמותה מהוועדה וחבריה ועל כך שהיא פועלת לקדם רפורמה שמכה קשות בכלל האוכלוסיה המוחלשת והזעקות נשמעות מכל עבר מהציבור הכללי ועד הציבור החרדי – כדברי הנציגים והח״כים.

ח״כ ביטון הדגיש: ״אם היא תדחף את הרפורמה הזו ללא התחשבות בדברים הנ״ל, אלחם בכל דרך לעצור את הרפורמה הקשה הזו״.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה