חברת הלואו-קוסט הגרמנית ‘אייר ברלין’ תחדל להתקיים

החברה שהגישה בקשה לפשיטת רגל לפני כחודשיים, הודיעה כי תסגור את פעילותה בסוף החודש הנוכחי. לופטהנזה ואיזי ג’ט מעוניינות לרכוש את נכסיה הכוללים בין היתר עשרות מטוסים. הטיסות יעדים רחוקים הופסקו

אייר ברלין. צילום: Toniflap | שאטרסטוק

עוד חברת תעופה זולה נקלעה לקשיים ותחדל להתקיים. אייר ברלין, חברת הלואו-קוסט הגרמנית הודיעה כי תפסיק את פעילותה ביום בו יתחלף אצלנו שעון הקיץ לשעון חורף, ב-28 לחודש הנוכחי.

מזה כחודשיים שהחברה מתנהלת על בסיס כספים ממשלתיים לאחר שנקלעה לחדלות פירעון והנוסעים הצביעו ברגליים מהחשש שכספם ייעלם יחד עם חובותיה של החברה שהגישה בקשה לפשיטת רגל. החברה חיפשה רוכשים לנכסיה כדי שתוכל להחזיר לפחות חלק מהחובות.

כאמור, עתה הודיעה החברה כי תסגור כליל את פעילותה בתוך קצת יותר משבועיים. במשרד האוצר הכלכלי הביעו תקווה כי עוד השבוע ייחתם חוזה עם אחת מחברות התעופה המעוניינות במה שיש לאייר ברלין להציע.

לחברה למעלה משמונים מטוסים וחברות התעופה לופטהנזה (שבעצמה נקלעה לקשיים) ואיזי ג’ט מעוניינות בכולם או בחלקם. אגב, החברה מפעילה ותמשיך להפעיל כמה עשרות מטוסים בשירות לופטהנזה. כך או כך, מרבית טיסותיה של החברה כבר בוטלו ואלו שלא יסתיימו בעוד מספר ימים. הטיסות המעטות שתתקיימנה תמשכנה כאמור עד סוף החודש הנוכחי.

side
ono-inner

כתיבת תגובה