חדרה: 352 דירות ישנות יהפכו ל-1,780 יח”ד חדשות

הותמ”ל אישרה להפקדה תוכנית “בינוי-פינוי- בינוי” – במספר שלבים – בגבעת אולגה בחדרה | במסגרת התוכנית יוקמו 1,780 יח”ד חדשות במקום 352 ישנות | הפרויקט הוא חלק אינטגרלי מתכנית המתאר להתחדשות עירונית לכל שכונת גבעת אולגה המקודמת על ידי עיריית חדרה ומשרד השיכון

מתחם הפינוי בינוי בגבעת אולגה בחדרה | הדמיה: ערן מבל ארכיטקטורה ובינוי ערים

אחד המתחמים הגדולים בחדרה יוצא לדרך התחדשות עירונית. הותמ”ל אישרה אתמול תכנית המשתרעת על 66 דונם, ל-1,780 דירות חדשות בשיכון אזורים, גבעת אולגה. במסגרת התוכנית יפונו 352 דירות ישנות בבניינים בני 4 קומות, ובמקומם יבנו 13 בניינים, חלקם מבנים גבוהים ואחרים עד 10 קומות. תמהיל הדיור בתכנית מגוון וכולל דירות בנות 3-6 חדרים ולראשונה בחדרה, גם ‘דיור מיוחד’, דירות להשכרה או דיור מוגן וכן דירות קטנות. הפרויקט יכלול גם כ-9,000 מ”ר של שטחי מסחר ומשרדים וכן 6400 מ”ר לשימושים ושטחים ציבוריים ושטחים פתוחים בגודל של כ-21 דונם.

עו”ד שגיא צוקרמן, ראש מנהלת ההתחדשות העירונית בחברה הכלכלית חדרה מציין, כי “הפקדת התכנית בשכונת אזורים היא צעד חשוב לעבר הגשמת החלום להטיב את איכות חייהם ורווחתם של הדיירים ולחדש את פניה של שכונת גבעת אולגה. זהו גם צעד משמעותי לעיר חדרה בתחום ההתחדשות העירונית, שכן מדובר במתחם הגדול ביותר שעתיד לעבור תהליך בינוי-פינוי. כדי להתאים את התכנית למציאות בעידן החדש, בו יש מיעוט בקרקעות חדשות לבנייה, ולאפשר חיים נוחים יותר לתושבים, הבנייה בתכנית תהיה לגובה תוך עירוב שימושים של מגורים, תעסוקה, מסחר ומבני ציבור”.

250/200 סייד בר + קובייה

בעלי הדירות הוותיקים שהחלו בקידום התהליך מול הרשות והיזם, חברת שחף פיתוח נדל”ן לפני 6 שנים ובשנים האחרונות מלווים בקידום הפרויקט על ידי מנהלת ההתחדשות העירונית בחברה הכלכלית חדרה, יפנו דירות בגודל ממוצע של כ-70 מ”ר ב-20 בנייני מגורים בני 4 קומות וצפויים לקבל בתמורה דירות הגדולות ב-20 מ”ר מהדירות הישנות, מרפסת וחניה. כעת, לאחר אישור הפקדת התכנית יש 60 יום להתנגדויות ולאחר מכן התכנית תפורסם לאישור ברשומות. הפרויקט תוכנן ע”י משרד ערן מבל אדריכלים.

נציין, כי הפרויקט הוא חלק אינטגרלי מתכנית המתאר להתחדשות עירונית לכל שכונת גבעת אולגה המקודמת על ידי עיריית חדרה ומשרד השיכון.

Inner article

הפרויקט יבוצע בשיטת “בינוי-פינוי” בחמישה שלבים, כאשר היזם יבנה מבנים חדשים בחלק הצפוני של המתחם אל כיוון החלק הדרומי, יאכלס את בעלי הדירות ואז יהרוס את הדירות שהם יפנו. כך בעלי הדירות לא יחוו שלב של מעבר לדירה זמנית בשכירות, עם כל הקשיים הכרוכים בכך, וייכנסו ישר לדירה החדשה שלהם.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה