חדשנות ומהירות: המספרים שיוקצו ל-IoT יגדלו ל-100 מיליון

לאחר הליך שימוע, משרד התקשורת מקצה 100 מיליון מספרים נוספים לטובת שירותים מבוססי טכנולוגית IOT שנמצא בצמיחה מואצת | הוגדר טווח מספור שיאפשר גידול משמעותי בשימוש במכשירים חכמים בתחומים מגוונים כגון רפואה מרחוק, מפעלים חכמים, רכבים מקושרים ולשירותים עתידיים מתקדמים

שר התקשורת שלמה קרעי | באדיבות המצלם

מורידים חסמים ומקדמים חדשנות טכנולוגית: בהתאם להחלטת שר התקשורת, ד״ר שלמה קרעי, לקדם את השימוש במרשתת הדברים, הודיעה היום (ד') מנכ״לית משרד התקשורת, עו״ד עינבל משש, בהתאם לסמכות השר שהואצלה לה, על החלטת המשרד להרחיב משמעותית את כמות מספרי הטלפון עבור שירותי האינטרנט (מרשתת) של הדברים (IoT) ל-100 מיליון מספרים, בהתאם לגידול העתידי הצפוי. המשרד הגדיר טווח מספור שיאפשר גידול משמעותי בשימוש במכשירים חכמים בתחומים מגוונים כגון רפואה מרחוק, מפעלים חכמים, רכבים מקושרים ולשירותים עתידיים מתקדמים.

בשנים האחרונות, השוק העולמי של מכשירי IoT – Internet of Things, חווה צמיחה אינטנסיבית בכמות המכשירים המחוברים לרשתות סלולריות בעיקר בטכנולוגיות דור 4 ברשתות LTE-M ו- NB-IoT. התחזיות כיום מדברות על טריליוני יחידות קצה IoT המחוברות לרשתות מפעילי התקשורת בעולם. גם בארץ כמו בעולם, הצפי הינו לגידול משמעותי במספר יחידות קצה מבוססות IoT בעיקר על רקע פרישה רחבה של תשתית דור 5 המבוססת על ליבת רשת עצמאית, והצורך לאפשר שירותים מתקדמים בכלל המגזרים.

בנוסף, לאור כניסת טכנולוגיות ה-eSIM וה-iSIM המייתרים את השימוש בכרטיס סים פיזי במכשירי IoT, המשרד יחייב לראשונה ניידות  מספרים אלו בין המפעילים וכך תוכל להשתפר התחרות בתחום.

 מהלך זה וצעדים נוספים שמקדם המשרד, יאפשרו מתן שירותים מתקדמים ברפואה, בתחבורה, בתשתיות, בביטחון, בתעשייה, ערים חכמות, במפעלים חכמים, רכבים מקושרים, רפואה מרחוק ועוד.

שר התקשורת, ד"ר שלמה קרעי: "אנחנו מקצים עשרות מיליוני מספרים חדשים כדי לאפשר הטמעת טכנולוגיות חדשות ומתקדמות כחלק מהמהפכה הרחבה יותר של הטמעת דור 5 ברחבי הארץ, ערים חכמות ועוד. נמשיך לקדם את ישראל לקדמת הבמה הטכנולוגית העולמית".

מנכ"לית משרד התקשורת, עו"ד עינבל משש: "האינטרנט של הדברים (IoT) מביא עימו מהפכה טכנולוגית, מקדם חדשנות ויוצר הזדמנויות לשיפור יעילות ויצירת תועלות כלכליות. מהלך זה של הקצאת המספרים הנוספים לטובת שירותים מבוססי טכנולוגית IoT, יתן מענה להתפתחות המהירה של התחום ותסייע לשיפור בכלכלה, בכלל ענפי המשק ולרווחת הציבור״.

כתיבת תגובה