חדש: פרסום חוצות על גבי כבאיות

פיילוט במערך הכבאות: יתלו פרסומי אזהרות לאזרחים על גבי הכבאיות • מקווים לחסוך במהלך זה עלויות פרסום בשלטי חוצות ועל אוטובוסים

פרסום על כבאית | צילום: כבאות והצלה ישראל

במערך הכבאות הוחלט לוותר על פרסום על גבי אוטובוסים ולהציב שלטי פרסום עצמיים על רכבי הכיבוי, הכוללים מסרים בנושא זהירות באש ובחשמל. כך פורסם ב’כלכליסט’. על פי הערכות, הדבר יוביל לחיסכון של מאות אלפי שקלים בשנה.

במערך הכבאות הוחלט לנצל את השטחים הנרחבים והבולטים הקיימים ברכבי הכיבוי הגדולים, לטובת שילוט שיעסוק במסרי הכבאות, כגון עידוד התקנת גלאי עשן, זהירות באש ועוד. הפרסום ייעשה באמצעות שלטי פרסום שימוקמו בצדיהן של כלל הכבאיות בישראל, בדומה לפרסום על משאיות או אוטובוסים.

250/200 סייד בר + קובייה

במערך הכבאות אומרים כי על הכלים לא יוצג פרסום מסחרי אלא רק מסרים פנימיים, וכי המהלך יחסוך למערך הכבאות מאות אלפי שקלים בשנה עבור פרסום באפיקים דומים, כמו למשל על אוטובוסים. אנו תוהים אם לא יהיו מי שיחשבו בהמשך, שלטובת גיוס הון למערך הכיבוי, יהיה נכון דווקא כן לשלב פרסומות מסחריות.

למרות שהאוטובוסים מסתובבים בכל כבישי הארץ ויוצרים חשיפה רחבה מאוד, במערך הכבאות החליטו לנצל את הכבאיות שגם הן מפוזרות בכל הארץ ובכך לחשוף את האזרחים לפרסומים החשובים.

מפקד מערך הכבאות, רב טפסר דד שמחי, אמר “שהמהלך נועד לשפר את בטיחות האש בישראל. בכל שנה נספים בממוצע 20 איש בארץ בשריפות, מרביתם ילדים וקשישים”.

בחודש הקרוב ייצא לדרך פיילוט באזור המרכז, ובהמשך יצוידו בשלטים גם כבאיות באזורים אחרים.

קשה לומר האם המהלך נכון או לא. האם בשלב הבא נראה פרסום על האמבולנסים או רכבי המשטרה? האם מטוסי הכיבוי יגררו אחריהם שלטי פרסום בדרך לשריפה הבאה? ומה נעשה אם אלפי מתנדבים בארגוני ההצלה יחלו לחבוש באופן מתוזמן כובעים של חברת משקאות או חברת תרופות? אין גבול לדמיון להיכן יכול ללכת מהלך שכזה ונראה כי הדברים עוד ייבחנו על ידי מקבלי ההחלטות בישראל.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה