חדש: שבו על הספה – רישיון הרכב בדרך אליכם

רוצים רישיון רכב ולא מבינים למה כשאתם משלמים במוקד הטלפוני או באתר משרד התחבורה עליכם להמתין שבועות עד לקבלת הרישיון המשולם בדואר? • משרד התחבורה מחדש: בתשלום און-ליין תוכלו להדפיס את רישיון הרכב ששולמה אגרתו, במדפסת הביתית • סעו לשלום, הרישיון בתוקף

הרישיון יודפס בבית | צילום: באדיבות המצלם

רפורמה חדשה של משרד התחבורה, החל מהשבוע הבא תאפשר לכם לשלם את אגרת הרכב מבלי לצאת מהבית. זאת באמצעות תשלום עבור רישיון רכב באינטרנט – וקבלת הרישיון און-ליין במייל.

החידוש יחל ביום שני הבא (ט"ז באלול, 16 בספטמבר), והחל מתאריך זה, תוכלו לשלם את אגרת הרכב באתר האינטרנט של משרד התחבורה או במוקד הטלפוני (5678) תהליך שאף שהיה נהוג עד כה – אך החידוש הוא בקבלת הרישיון המעודכן שתתבצע אף היא און-ליין.

Box

מנכ"לית משרד התחבורה, קרן טרנר-אייל ציינה כי השירות החדש יחסוך לנהגים את ההמתנה עד לקבלת הרישיון בדואר, ויאפשר להם לראשונה להדפיס את הרישיון בעצמם, ללא שום הגבלה וללא צורך בתשלום עבור אגרת כפל רישיון.

"המהלך מצטרף לשורה ארוכה של שיפורים משמעותיים, שמבצע משרד התחבורה בשירותי הרישוי, בהם צמצום ביורוקרטיה וקיצור זמני ההמתנה במשרדי הרישוי", הוסיפה טרנר-אייל.

סמנכ"ל מנהל התנועה, (אינג') אבנר פלור ציין כי לרשות הנהגים עומדת כיום אפשרות נוספת להדפסת רישיון הרכב, גם במספר מכוני רישוי בארץ.

לדבריו, בימים אלה עורך משרד התחבורה ניסוי ייחודי, המאפשר לבעלי רכב להדפיס במכוני הרישוי את רישיון הרכב ששולם ולבצע את המבחן השנתי לרכב ("טסט"). פלור הוסיף כי בקרוב, יורחב הניסוי לכל מכוני הרישוי בישראל.

כזכור, לפני כשנה ביטל משרד התחבורה את החובה להחזיק רישיון נהיגה ורכב בעת הנהיגה בכלי רכב פרטיים ומסחריים, במטרה לצמצם את הביורוקרטיה ולחסוך מהנהגים קנסות מיותרים.

Inner

כתיבת תגובה