חוט השדרה של מערכת הבריאות: הסכם חדש לרנטגנאים

הסכם קיבוצי חדש לרנטגנאים | קרוב ל-1,100 עובדי דימות רפואי ייהנו מפירות ההסכם שנחתם עם האוצר, ובמרכזו העלאה דיפרנציאלית בשכר הבסיס, בדגש על תמרוץ הדרגות הנמוכות | המקצוע סובל ממצוקה בכוח אדם, וההסכם נועד לעודד צעירים להצטרף ולהזרים דם חדש למערך הרפואי החשוב

בחתימת ההסכם עם הרנטגנאים | צילום: דוברות ההסתדרות

ההסתדרות ומשרד האוצר חתמו על הסכם קיבוצי חדש לעובדי הדימות הרפואי (רנטגנאים). ההסכם יחול על כ-1,100 העובדים והעובדות בבתי החולים הממשלתיים והעירוניים, בבתי החולים ובמרפאות של כללית ובהדסה בירושלים. ההסכם נחתם במעמד יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד, הממונה על השכר באוצר קובי בר-נתן ויו"ר איגוד עובדי הדימות והרנטגן אריה הרשקוביץ.

במרכז ההסכם העלאה של שכר הבסיס של הדימותנים הרפואיים באופן דיפרנציאלי – זאת במטרה לעודד עובדים ועובדות חדשים להצטרף למערך הרפואי החשוב הזה, שסובל ממחסור בכוח אדם. הדגש ניתן על שיפור שכרם של בעלי הדרגות הנמוכות יותר, כחלק ממהלך רחב יותר להסדרה ושדרוג המקצוע, שהוא חלק הכרחי ובלתי נפרד ממערכת הבריאות.

250/200 סייד בר + קובייה

יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד: "לא מדובר כאן בהסכם ששם פלסטר, אלא בתיקון מעמיק במקצוע נחוץ כל כך. הרי כל אחד יודע שבלי עובדי ועובדות הדימות הרפואי אי אפשר להיכנס לניתוח או לבצע מעקב רפואי.

"שיפור בתנאי ההעסקה והשכר של עובדים מסורים אלה, שעושים לילות כימים בבתי החולים, הוא תנאי חשוב בביסוסו של תפקיד זה כמקצועי יותר, רציני יותר, וכן – מכניס יותר. לא אתן שעובדים שהם חוליה בלתי נפרדת מהשרשרת הרפואית יישארו מאחור, ומבחינתי זהו צעד ראשון בדרך לשדרוג מסיבי של התחום. אודה לכל המעורבים במלאכה שהביאו הסכם חשוב זה".

יו"ר איגוד עובדי הדימות והרנטגן אריה הרשקוביץ: "אני וחבריי באיגוד באנו לעשות שינוי, וההסכם הזה הוא הדרך לכך. מדובר במקצוע שסבל מהזנחה ושהגיל הממוצע של העובדים בו נושק ל-50. כדי להזרים דם חדש, אנחנו פועלים לשינוי מסגרות ההעסקה שייטיבו עם העובדים. להבדיל מסקטורים אחרים, הוותיקים בענף הדימות הסכימו לתת מעצמם ולעשות ויתורים כדי להביא אנשים חדשים לתחום.

"אתם פוגשים אותנו בכל מקום: בחדרי המיון, בחדרי הניתוח, בחדרי הדימות והסי-טי – בלעדינו מערכת הבריאות לא יכולה להתקיים. אנחנו חוט השדרה של מערך הרפואה, ומכאן שמקומנו צריך להיות בקדמת הבמה. כדי למנוע את השחיקה הגבוהה, נמשיך לפעול להסכמים נוספים שייטיבו עם העובדים. תודה ליו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד על האמונה בצדקת הדרך, ובהצלחה לכולנו".

Inner article

 

הממונה על השכר באוצר קובי בר-נתן: "ההסכם עם עובדי ועובדות הדימות הרפואי הוא הסכם חשוב שיחזק את מערכת הבריאות הציבורית ויגדיל את מערך עובדי הדימות על ידי הגדלת השכר לעובדים הצעירים. ההסכם מצטרף לשורת הסכמים שנועדו לשפר את תנאי העבודה במקצועות הרפואיים ולצמצם את הפערים הבלתי מוצדקים במערכת הבריאות".

לקחו חלק במו"מ לגיבוש ההסכם: סמנכ"ל כלכלה בהסתדרות אדם בלומנברג, ראש תחום הסכמים קיבוציים בלשכה המשפטית לאג"מ עו"ד הילה גבר, עוזר בכיר ליו"ר ההסתדרות יאיר נבו, מחזיק תיק הדימות בהסתדרות עובדי המדינה ארז אופינקרו, מנכ"ל הסתדרות האחיות אורי פליישמן, יו"ר ועד עובדי כללית פרוספר בן-חמו, מנהלת ארגונית באיגוד עובדי הדימות והרנטגן בתיה כהן וראשי חטיבות דימות: רווית מנדלסון יו"ר חטיבת דימות בבתי החולים הממשלתיים, בטי מנוס יו"ר חטיבה בבתי החולים הפרטיים ועמנואל מעודד מבתי החולים העירוניים.

מצד משרד האוצר: המשנה לממונה על השכר אפי מלכין, רפרנט בריאות נדב שואט, ועו״ד ליאת טפיירו מהלכה המשפטית.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה