חוק הסטארטאפים: המסלול הירוק של חב' הטכנולוגיה המתקדמות

חוק הסטארטאפים המבטל בירוקרטיה מיותרת בשוק התקשורת אושר בקריאה שנייה ושלישית | הרפורמה תפחית את העומס הרגולטורי ברישוי של מרבית שירותי התקשורת בישראל, ותחיל מסלול רישוי ירוק קל ומהיר בכניסה לשוק, שיקל גם על עצמאים ועסקים קטנים | לצד זאת, תפעיל המדינה יד קשה באכיפה למי שיפר את הכללים

סטארטאפ | אילוסטרציה. צילום: Rawpixel.com, שאטרסטוק

הכנסת אישרה אתמול (ג') בקריאה שנייה ושלישית את תיקון חוק התקשורת שיפחית ויבטל עומס רגולטורי ברישוי מרבית שירותי התקשורת.

תיקון החוק מהווה מהלך משמעותי בפיתוח והאצה של שוק התקשורת בישראל. בדומה למודל הרגולטורי האירופאי, החוק יקצר הליכים בירוקרטיים, יביא להקלה בכניסה לשוק, והפחתת עלויות.

כיום, מחויב כל גורם לקבל רישיון פרטני ממשרד התקשורת, בטרם יתחיל לפעול בשוק התקשורת, לכל פעילות שמעורבים בה מכשירים וטכנולוגיות כגון: איתור רכב, ביפר, תא קולי, שיחות ועידה, אפליקציות PTT, פריסת רשתות במתחמים כמו אוניברסיטאות וקיבוצים ועוד.

תיקון החוק יביא לכך שחלק משירותי התקשורת לא ידרשו לאסדרה כלל וחלקם יועברו למתכונת אסדרה מהירה וקלה ("היתר כללי").

במסלול הירוק יינתן היתר בתוך 10 ימי עבודה, במקום הליך יקר וממושך של קבלת רישיון שאורך, כיום, מספר חודשים. במסגרת הרפורמה, מתוך כ-175 בעלי רישיונות, 75 יהיו פטורים מרישיון, ו75 יעברו למסלול מהיר של רישום וכפיפות להיתר כללי.

חוק הסטארטאפים ישים סוף לרגולציה מסורבלת ועודפת והוא יוריד חסמי כניסה ויפתח את השוק למשקיעים חדשים מהארץ והעולם שנרתעים מפעילות בשוק התקשורת בגלל בירוקרטיה סבוכה וממושכת.

 

 

לצד ההקלות בתהליך הכניסה לשוק, משרד התקשורת צפוי למקד פעולות פיקוח ואכיפה בשלב שלאחר הכניסה, זאת בכדי לוודא כי כלל השחקנים בשוק פועלים בהתאם להוראות המשרד תוך שמירה על שוק תחרותי והוגן.

כתיבת תגובה