חיית שטח בכוחות מחודשים – סאנגיונג רקסטון 

העיצוב שרירי, יפה, מוחצן ומכובד, המנוע חזק ומשביע רצון, והדגם החדש נותן המון מקום אבזור בשפע ומלא בטיחות, ועם מרווח גחון שעומד על 21 ס”מ יש כאן חיית שטח מופלאה

סאנגיונג רקסטון

סאנגיונג רקסטון החדשה באמת עבר כברת דרך ארוכה מהדור הקודם שלה. ההוא, היה מיושן ב-3-4 שנים מכל המתחרות בסגמנט שלו – או אולי בכלל מעולם הרכב – בעיקר בכל מה שקשור לאבזור ובטיחות. אבל הדור הזה, החדש, שהגיע הנה רגע לפני פסח, עשה באמת כברת דרך גדולה. עם זאת, יש בו עדיין חוסרים מסויימים לעומת המתחרות, כדלהלן; יש בו מערכות שיש אצל המתחרות כבר שנה-שנתיים ואצלו רק כעת – ויש מערכות שקיימות אצל המתחרות ואצלו אין.

העיצוב שרירי, יפה, מוחצן ומכובד, רכב שלא הייתי מתבייש להסתובב איתו. למרות התדמית הישנה וזולה שדבקה בסאנגיונג, אם הייתי מציב בפרונט סמל של כל חברת מכוניות אחרת, הייתי שומע הרבה ‘וואו’. העיצוב לא מבייש חברות טובות, ותיקות ומוכרות בהרבה. הדגם הזה הוא אמירה: אנחנו פה ויש לנו – ולכם – את כל הסיבות להתגאות בסאנגיונג.

sorek-box
סאנגיונג רקסטון

מתחת למכסה המנוע תפגשו מנוע בנפח 2.2 ליטר דיזל עם 181 כוחות סוס. הוא חזק ומשביע רצון, גם אם אתם אוהבים רגל כבדה על הגז. המנוע משודך לתיבה אוטומטית בת 7 הילוכים, מבית מרצדס. “השביעין חביבין” – גם מפני שהם מסייעים לצריכת הדלק נמוכה יותר; וגם מראה שבסאנגיונג שועטים לקדמה. יש פה העברה חלקה של הילוכים. נוחות הנסיעה השתפרה גם היא, רעשי רקע לא חודרים באופן חריג לתא הנוסעים, והאוחז בהגה מרגיש טובב עם הגובה שממנו הוא שולט על הכביש.

תא מטען גדול למדי ועומד על 649 – פי 3-4 יותר ממיני-וואן ממוצע. המושבים מתקפלים ידנית: בשורה השנייה שני שליש ושליש (כלומר 2 בדבוקה אחת ו-1 בנפרד) והמושבים בשורה השנייה מתקפלים בנפרד. בשורה השלישית, למרות בסיס גלגלים גדול, המושבים נמוכים – מה שמפריע לרגליים. צפוף שם, כמו במתחרות – קודיאק, אקסטרייל ודומיו (היי, רק תזכרו שלהן את 4X4 והן זולות יותר ומאסיביות פחות מהרקסטון; רק מנסה להביא דוגמא לחוסר המרווח מאחור). אבל מה שהפריע לי יותר היא העובדה שליושבים מאחור ניבטים, מימין ומשמאל, דפנות הרכב. החלונות כה קטנים וכה סמוכים לגב המושב השני, שלא ניתן לראות את מה שקורה בחוץ. יש ילדים שזה יפריע להם, יש שפחות. בנוסף, משהו קטן אבל קצת מעיק: לא מצאתי שם מקום לכוסות. זה זניח, אני יודע, אבל איפה החשיבה על כל פרט לתועלת כל נוסע?

אשר לבטיחות: סאנגיונג הציבה כאן לא פחות מ-9 כריות אוויר (!) וגם בלימה אוטונומית במצב חירום והתראה מעולה כשהמכונית זזה מהנתיב בלי איתות – מה שעשוי להוכיח שהנהג נרדם / לא עירני ועשוי להתנגש במכונית אחרת. גם חלק מהתמרורים, בייחוד אלו המציגים את המהירות המותרת, מופיעים במחשב הדרך. זה מראה שהבטיחות חשובה לחברה הרבה מבעבר; עם זאת, בניגוד למתחרות, אין כאן תיקון סטייה מנתיב ומערכת בקרת שיוט אדפטיבית ולא תיקון סטייה שיש אצל המתחרות.

רקסטון היא חיית שטח. כך הייתה בעבר וזו מה שהיא מנסה לעשות גם עכשיו. מרווח הגחון עומד על 21 ס”מ, לא הרבה, ובמכונית שקיבלנו למבחן – בניגוד לדור הקודם של הדגם – לא היה מגן גחון מפלדה והדבר עשוי להגביל את היכולת בשטח. לכן, אף-על-פי שירדנו אל מעבר לכביש, לא באמת יכולנו לעשות עם המכונית שטח קשוח כבעבר. חבל.

כחלק מהצעידה הענקית קדימה, רשימת האבזור השתפרה: מערכת מולטימדיה עם ‘ווייז’, מצלמת רוורס (מי היה מאמין?), AUX ו-USB ואפילו תקע הטענה 220V. עוד באבזור: האנד-ברקס חשמלי (!), חלונות כהים במקצת מאחור, מזגן מפוצל ליושבים מקדימה – ועם פתחי אוורור מאחור, מראות צד מתקפלות חשמלית.

צריכת הדלק עמדה על ליטר דלק אחד לכל 9 ק”מ של נסיעה משולבת ומאומצת.

לסיכום: ניפוץ סטיגמות, הרבה כוח רצון ושיפור – אבל יש עוד מה לתקן בדגם הבא.

נתונים:

מנוע: 2.2 ליטר דיזל, עם 181 כ”ס

מומנט: 42.8 קג”מ ב-4000 סל”ד

מ-0 ל-100: 10.9 שניות

בסיס גלגלים: 2865 מ”מ

נפח תא מטען: 649 ליטר

9 כריות אוויר

דרגת זיהום: 15

inner

תגובה אחת ל: "חיית שטח בכוחות מחודשים – סאנגיונג רקסטון "

  1. כותרת:
    חיית שטח!!

    בגוף הכתבה:
    רקסטון היא חיית שטח. כך הייתה בעבר וזו מה שהיא מנסה לעשות גם עכשיו. מרווח הגחון עומד על 21 ס”מ, לא הרבה, ובמכונית שקיבלנו למבחן – בניגוד לדור הקודם של הדגם – לא היה מגן גחון מפלדה והדבר עשוי להגביל את היכולת בשטח. לכן, אף-על-פי שירדנו אל מעבר לכביש, לא באמת יכולנו לעשות עם המכונית שטח קשוח כבעבר. חבל.

כתיבת תגובה