חינוך בדרך לרישיון: רוב התלמידים לא יזדקקו לתיאוריה

הישג מרשים לתיאוריה בבתי הספר התיכוניים • 66.6% מהתלמידים עברו בהצלחה את מבחן התיאוריה בבתי הספר • בבחינה העיונית נבחנו 45 אלף תלמידים ותלמידות, אשר עברו מסלול הכשרה של החינוך התעבורתי בבתי הספר התיכונים • המשמעות: לא יצטרכו לעבור את מבחני התיאוריה בעתיד, ומחונכים מעתה להכרת כללי הנסיעה

לימוד נהיגה | אילוסטרציה: יונתן סינדל, פלאש 90

הצלחה לחינוך התעבורתי בבתי הספר. 66.6% מהתלמידים שלמדו במסגרת החינוך התעבורתי בבתי הספר התיכוניים, עברו בהצלחה את הבחינה העיוניות (תיאוריה), ויוכלו להתחיל בלימודי הנהיגה. מדובר בהישג מרשים, בהשוואה לשיעור הארצי של הנבחנים העוברים את מבחן התיאוריה, העומד כיום על כ-40%.

בבחינה העיונית לשנת הלימודים תש”פ, שהתקיימה לפני כשבועיים, נבחנו 45 אלף תלמידים ותלמידות, שעברו מסלול הכשרה של החינוך התעבורתי בבתי הספר התיכונים. אחוז העוברים את הבחינה בשפה העברית עמד על 69.4%. בשפה הערבית עמד אחוז העוברים על 57.4%.

שרת התחבורה מירי רגב ציינה כי מדובר בהישג מרשים לתוכנית החינוך התעבורתי שמצליחה להעניק לנוער את החינוך והידע לנהיגה נכונה ובטוחה. “הנתונים מוכיחים כי הבטיחות בדרכים מתחילה בבית הספר. מתוך 45 אלף תלמידי כיתות י’ שהשתתפו השנה ביוזמה החדשה של שיעורי החינוך התעבורתי, עברו 30 אלף את המבחן העיוני בהצלחה והם ערוכים ומוכנים להתחיל את מסלול הלימודים למבחן המעשי”, הוסיפה השרה רגב.

הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, בשיתוף משרד התחבורה ומשרד החינוך מפעילים מערך שיעורי חינוך תעבורתי בבתי הספר התיכוניים, המקנה לעשרות אלפי צעירים ידע והתמצאות בחוקי התעבורה, הן כרוכבי אופניים והן כהולכי רגל. התוכנית מאפשרת לתלמידים לבצע את מבחן התיאוריה בכיתה י’ ולהתחיל בשיעורי הנהיגה המעשיים בהתאם לגיל הנדרש.

הפרויקט מיושם ב-500 כיתות י’ בבתי הספר התיכוניים ברחבי הארץ, וכולל שיעורים לאורך כל שנת הלימודים, בהם נלמדים חוקי התעבורה ובטיחות בדרכים, תוך שימוש בכלים טכנולוגיים ללמידה משמעותית. תלמידים המסיימים בהצלחה את המטלות לאורך השנה, יכולים לגשת לבחינה העיונית.

ציון 80 ומעלה בבחינה מעניק לתלמידים פטור ממבחן התיאוריה ומאפשר להם להתחיל בלימודי הנהיגה.

מתי יגיעו לימודים אלה לכיתות ח’ (בכיתות י’ המגזר כבר לומד בישיבה, לימודי קודש בלבד) במגזר החרדי? אין לדעת. לא רק חיסכון בזמן ובהוצאות על תיאוריה – אלא חינוך מילדות לזהירות בדרכים מתפספס מתלמידי הישיבות הקטנות. ומי יודע, אולי יום אחד נשמע על תכנית לימודים כזו לחופשת ‘בין הזמנים’ הישיבתית.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה